Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výukový matriál byl zpracován v rámci projektu OPVK 1.5 EU peníze školám registrační číslo projektu:CZ.1.07/1.5.00/34.1026 Autor:Mgr. Martina Daňková Zpracováno:20.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výukový matriál byl zpracován v rámci projektu OPVK 1.5 EU peníze školám registrační číslo projektu:CZ.1.07/1.5.00/34.1026 Autor:Mgr. Martina Daňková Zpracováno:20."— Transkript prezentace:

1 Výukový matriál byl zpracován v rámci projektu OPVK 1.5 EU peníze školám registrační číslo projektu:CZ.1.07/1.5.00/ Autor:Mgr. Martina Daňková Zpracováno: Ročník (obor):1. – 3. ročník Tematická oblast:Získávání informací z textu Předmět:Český jazyk a literatura Anotace:prostřednictvím textů spojených s každodenním životem žáci procvičují svou čtenářskou gramotnost Šablona číslo materiálu I/2 I/2-1-14

2 Získávání informací z textu Vyřízení předplatné jízdenky

3 Uvedení do situace Od příštího měsíce nastoupíte do práce v Břeclavi. Auto nemáte. Budete jezdit denně hromadným dopravním prostředkem. Koupíte si měsíční jízdenku. Chcete si předem zjistit, kolik vás bude stát.

4 Práce s textem Na internetu jste objevili stránky ceny jízdného.www.idsjmk.cz Tabulku si pozorně pročtěte. Orientujete se v ní? Odpovězte na otázky.

5 1. Označte křížkem správnou odpověď. V ceníku je několik tabulek. Pro vaši situaci je důležitá tabulka: a)předplatní jízdenky nepřenosné a roční přenosné; b)předplatní jízdenky přenosné; c)jednorázové jízdenky.

6 2. Označte křížkem správnou odpověď. Tabulka předplatní jízdenky nepřenosné a roční přenosné je rozdělena na 2 menší tabulky. Pro vaši situaci bude platit: a)pro brněnské zóny… ; b)pro mimo brněnské… zóny.

7 3. Označte křížkem správnou odpověď. Díváte se do tabulky pro mimo brněnské zóny, případně s jednou brněnskou zónou. Jste pracující, který sloupec s cenami bude platit pro vás? a)děti; b)studenti; c)základní; d)důchodci.

8 4. Problém pokračuje V levém sloupci tabulky je vypsán počet zón. Kolik zón je z Mikulova do Břeclavi? Podívejte se na: 1.www.isdjmk.cz,www.isdjmk.cz 2.plán sítě, 3.IDS JMK plán linek a zón. Mikulov, Břeclav, přes Valtice _____ zóny. Čísla zón: ______________________

9 5. Problém pokračuje Víte: kolik zón budete jezdit; že budete potřebovat jízdenku základní. Kolik vás bude stát jízdenka na 1 měsíc? _________ Kč.

10 6. Kde měsíční jízdenku koupíte? Pracujte s internetem. Do vyhledávače zadejte: prodejní místa IDS JMK. Objeví se vám stránky IDS JMK. Klik. Čtete.

11 7. V Mikulově koupíte jízdenku na 3 místech. __________ __________ _____________

12 Výsledky Správné odpovědi: 1. a 2. b 3. c 4. 3, 571, 582, Kč 6. x 7. na poště na BORSu na vlakovém nádraží

13 Zdroje


Stáhnout ppt "Výukový matriál byl zpracován v rámci projektu OPVK 1.5 EU peníze školám registrační číslo projektu:CZ.1.07/1.5.00/34.1026 Autor:Mgr. Martina Daňková Zpracováno:20."

Podobné prezentace


Reklamy Google