Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Petr Bor 2. Ročník Bi-Z. REMEDIACE - navrácení k původnímu stavu BIOREMEDIACE – je použití biologického čištění k odstranění nebezpečných kontaminantů.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Petr Bor 2. Ročník Bi-Z. REMEDIACE - navrácení k původnímu stavu BIOREMEDIACE – je použití biologického čištění k odstranění nebezpečných kontaminantů."— Transkript prezentace:

1 Petr Bor 2. Ročník Bi-Z

2 REMEDIACE - navrácení k původnímu stavu BIOREMEDIACE – je použití biologického čištění k odstranění nebezpečných kontaminantů v půdě, v povrchových a podpovrchových vodách. Tyto mikroorganismy mohou být použity k transformaci kontaminantů na jejich méně škodlivé formy

3 Půda obsahuje mnoho druhů mikrobů. Když nebezpečné odpady kontaminují půdu, mikroby bojují o přežití. Kmeny známé svou schopností degradovat odpad mohou, ale nemusí být přítomny a navíc postrádají potřebné živiny pro množení a prosperitu. Použití bioremediace umožňuje snadno aplikovat vhodné kmeny mikrobů a rozpustné formy potřebných živin pro danou konkrétní situaci.

4 Miliardy zdravých mikrobů se pak neustále snaží přeměnit nebezpečný odpad na neškodné meziprodukty. A - Bioremediace poskytuje efektivní a k životnímu prostředí šetrné řešení k odstranění mnoha nebezpečných odpadů. B - Dlouhodobá odpovědnost za dopravu na skládku a za likvidaci odpadu je zcela eliminována. Výsledek je úspěšné a nákladově efektivní čištění kontaminované plochy, které je v souladu s ekologickými předpisy.

5 Princip  aerobní mikroorganismy rozkládají za účasti kyslíku organické polutanty na oxid uhličitý, vodu a biomasu  anaerobní mikroorganismy přeměňují některé sloučeniny na méně škodlivé látky Využití  odstraňování ropných a fenolických látek, některých pesticidů, halogenovaných uhlovodíků,… Typy  zooremediace, fytoremediace, fykoremediace, mykoremediace

6 http://www.adbio.com/site_maps/bioremediati on.htm http://uiozp.ft.utb.cz/ http://www.petrsoudek.eu/

7


Stáhnout ppt "Petr Bor 2. Ročník Bi-Z. REMEDIACE - navrácení k původnímu stavu BIOREMEDIACE – je použití biologického čištění k odstranění nebezpečných kontaminantů."

Podobné prezentace


Reklamy Google