Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výroba a recyklace papíru. Víte, z čeho se vyrábí papír? Z dřevěných štěpek - Před samotnou výrobou je třeba pokácet stromy. - Proces výroby je náročný.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výroba a recyklace papíru. Víte, z čeho se vyrábí papír? Z dřevěných štěpek - Před samotnou výrobou je třeba pokácet stromy. - Proces výroby je náročný."— Transkript prezentace:

1 Výroba a recyklace papíru

2 Víte, z čeho se vyrábí papír? Z dřevěných štěpek - Před samotnou výrobou je třeba pokácet stromy. - Proces výroby je náročný na spotřebu vody, jelikož vyžaduje několikeré vymývání. Ze starého papíru + K výrobě nového papíru se využije použitý papír. Spotřebuje se papírový odpad. + Tento proces šetří přírodu. Není nutné kácet lesy.

3 Jak se vyrábí papír ze dřeva? zbavení kůry kácení sekání štěpků praní mletí třídění bělení sušení balení

4 Jak říkáme procesu, kdy je staré využito k výrobě něčeho nového? RECYKLACE

5 Co odpadá při RECYKLACI papíru? sekání štěpků kácení zbavení kůry praní balení mletí třídění sušení bělení

6 Tipujte: Kolikrát je možné papír recyklovat? Jak poznáme recyklovaný papír? a) pět až sedmkrát, výjimečně až dvacetkrát b) pouze jednou c) neomezeně a) podle růžové barvy b) podle šedé barvy c) podle sněhobílé barvy

7 Co je k tomuto procesu nezbytné? TŘÍDIT ODPAD

8 Poznáš kontejner na papírový odpad? ? ? ? ?

9 Jaký papír je vhodný k recyklaci? sešity kancelářský papír krabice noviny letáky časopisy

10 Jaký papír se k recyklaci nehodí? mastný papír silně znečištěný papír mokrý papír uhlový papír (kopírák) voskový papír použité papírové kapesníky dětské pleny

11 Který ano – který ne? NE ANO

12 Víte, proč papírový obal od vajíček není vhodný k recyklaci? Je vyroben z nekvalitních vláken. Jeho recyklace je tak problematická.


Stáhnout ppt "Výroba a recyklace papíru. Víte, z čeho se vyrábí papír? Z dřevěných štěpek - Před samotnou výrobou je třeba pokácet stromy. - Proces výroby je náročný."

Podobné prezentace


Reklamy Google