Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kic Koordinační a informační centrum Vzdělávací a komunitní centrum Integra Vsetín, o.p.s.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kic Koordinační a informační centrum Vzdělávací a komunitní centrum Integra Vsetín, o.p.s."— Transkript prezentace:

1 kic Koordinační a informační centrum Vzdělávací a komunitní centrum Integra Vsetín, o.p.s.

2 Tento projekt je spoolufinancován Evropským sociálním fondem, Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem

3 Hlavní snahou Koordinačního a informačního centra (KIC) je integrace (začlenění) osob postižených sociální exkluzí do „normální“ společnosti. Jedná se zejména o osoby zdravotně znevýhodněné dlouhodobě nezaměstnané s dosaženým nízkým vzděláním Celý objekt KIC je kompletně bezbariérový, je vybaven navigačním systémem pro nevidomé a je možné parkovat vozidla za branou objektu. Prostřednictvím celé řady rozmanitých aktivit KIC, které probíhají v budově a mimo zimní měsíce i ve venkovních prostorách areálu KIC, dochází k neformálním setkáním zdravých s tělesně postiženými.

4 KIC nabízí možnost vzdělávání v jazykových kurzech: Kurzy počítačové dovednosti: anglický jazyk německý jazyk francouzský jazyk španělský jazyk všeobecné seznámení s počítačem práce na internetu (Internet Explorer) práce v textovém editoru Word práce v tabulkovém editoru Excel jiné programy (např. Corel Draw, Photoshop a.j.)

5 Kromě vzdělávacích aktivit jsou pro klienty KIC připraveny další odborné, motivační či volnočasové kurzy: koláže kurz potápění výroba keramiky vizovické pečivo paspartování pletení košíků lidová řemesla kurz břišních tanců malba na hedvábí, textil výroba dekorativních věnců a svícnů přednášky podporující občanské vědomí příprava k partnerským vztahům domácí účetnictví duševní hygiena motivační kurz asertivity občansko právní minimum kurz fotografování psaní na stroji

6 Nemalý důraz v činnosti KIC je kladen na kulturní aktivity, při kterých dochází nejpřirozenější formou k integraci cílových skupin. V prostředí takzvaného KIC-klubu mají klienti možnost setkávat se při pořádání kulturních akcí jako jsou: klubové večery žánrové večery koncerty jednotlivců i skupin divadelní představení besedy s cestovateli, literáty, duchovními, sportovci … besedy věnované určitým hudebním žánrům, spojené s reprodukcí těchto žánrů diskotéky výstavy

7 Všichni účastníci přednášek, besed a zejména vícedenních kurzů mohou využít možnosti ubytování. KIC disponuje kapacitou 24 lůžek v 7 pokojích, z nichž dva jsou vybaveny bezbariérovým sociálním zařízením. Stejně tak je možno využít nabídky stravování přímo v budově KIC, díky moderně vybavené přípravně a výdejně jídel.

8 Součástí KIC je občanská poradna, která poskytuje rady, informace a pomoc všem, kteří se na ni obrátí. Je nezávislým místem bezplatné, diskrétní a nestranné pomoci ve věcech bydlení, rodiny, pracovně-právních vztahů, sociální oblasti, majetkoprávních vztahů a právní ochrany. V současné době rozjíždíme projekt „centrum mobility“, jehož cílem je zajistit provoz svozové služby. Tím se služby KIC rozšíří o dovoz a odvoz imobilních klientů na veškeré pořádané aktivity. Komplexní nabídku služeb Koordinačního a informačního centra hodláme v brzké době završit zřízením půjčovny kompenzačních pomůcek.

9 KIC spolupracuje s několika organizacemi působícími na území města Vsetína. Mezi nejvýznamnější partnery patří: Masarykova veřejná knihovna SPKP o.p.s. – Společnost pro komunitní práci, Vsetín RMS Sluníčko – Rodinné a mateřské centrum, Vsetín Dalšími významnými partnery se kterými KIC spolupracuje jsou: Salesiánské sdružení Vsetín Charita Vsetín STP - Svaz tělesně postižených Vsetín Město Vsetín

10 Kontaktní údaje: Vzdělávací a komunitní centrum Integra, o.p.s. Koordinační a informační centrum Vsetín Jiráskova 419 755 01 Vsetín tel./fax: 571 410 231 http://www.vkci.cz Koordinační a informační centrum Vsetín - nově zrekonstruovaná budova před továrnou TES Vsetín (bývalý MEZ).


Stáhnout ppt "Kic Koordinační a informační centrum Vzdělávací a komunitní centrum Integra Vsetín, o.p.s."

Podobné prezentace


Reklamy Google