Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Velká řecká kolonizace. Zakládání nových osad půda byla soukromým vlastnictvím - rostla moc větších pozemkových vlastníků přelidnění pevninského Řecka.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Velká řecká kolonizace. Zakládání nových osad půda byla soukromým vlastnictvím - rostla moc větších pozemkových vlastníků přelidnění pevninského Řecka."— Transkript prezentace:

1 Velká řecká kolonizace

2 Zakládání nových osad půda byla soukromým vlastnictvím - rostla moc větších pozemkových vlastníků přelidnění pevninského Řecka vedlo k hledání úrodné půdy a zakládání nových osad v zámoří osady se vyvíjely a vznikaly tak nové městské státy řecká kolonizace měla dva směry –západní - jižní Itálie a Sicílie –východní - pobřeží Černého moře řecká kultura se tak šířila ve Středomoří

3 kolonizace souvisela s námořní dopravou (birémy, trirémy) rozvíjel se dálkový obchod mezi mateřskými státy (metropolemi) a osadami - těsné vztahy z pevninského Řecka se vyváželi řemeslné výrobky z osad zemědělské produkty

4 zdroje: archiv autora


Stáhnout ppt "Velká řecká kolonizace. Zakládání nových osad půda byla soukromým vlastnictvím - rostla moc větších pozemkových vlastníků přelidnění pevninského Řecka."

Podobné prezentace


Reklamy Google