Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Elevator pitch/speach. Elevator Pitch/speach – minutová prezentace ve výtahu co je moje myšlenka, jak jsem s tou myšlenkou daleko, jaké trhy existují.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Elevator pitch/speach. Elevator Pitch/speach – minutová prezentace ve výtahu co je moje myšlenka, jak jsem s tou myšlenkou daleko, jaké trhy existují."— Transkript prezentace:

1 Elevator pitch/speach

2 Elevator Pitch/speach – minutová prezentace ve výtahu co je moje myšlenka, jak jsem s tou myšlenkou daleko, jaké trhy existují pro uplatnění mé myšlenky, jaké výhody na těchto trzích mám, jaké výhody mám oproti konkurenci, jak hodlám získat peníze, kolik budu potřebovat celkem, kolik z toho budu potřebovat financovat externě a co za to nabízím investorovi, kdo je součástí mého týmu, jaký je potenciální zisk pro investora.

3 Doslova znamená výtahový prodej. Proč se tak jmenuje a co to znamená? Dejme tomu, že máte dobrý nápad na vytvoření nové firmy či rozvoj existující myšlenky, ale schází vám kapitál. Jedete výtahem a vedle vás zcela náhodou stojí podnikatel, o kterém víte, že je mohovitý, je investorem, a zároveň víte, že příští minutu vám neuteče, protože je s vámi ve výtahu. V USA doporučují, aby každý začínající podnikatel měl ve své hlavě právě „výtahovou prezentaci“, v délce maximálně jedné minuty. Ponechejme stranou argument, že výtah do 85. patra v New Yorku pojede déle než výtah do třetího patra na naší fakultě. Pointou této myšlenky je, že skutečně nikdy nevíte, kdy a koho potkáte. Proto je užitečné mít stručnou, jasnou, srozumitelnou a zapamatovatelnou prezentaci, kterou lze použít rychle a kdekoli – třeba ve výtahu, na koupališti nebo na nějaké společenské akci. Vždy si pamatujte, že výtahová prezentace nemá nahradit podnikatelský plán, ale pouze zaujmout potenciálního investora, se kterým jste se setkal nahodile, tak, aby vám umožnila další schůzku a plnou prezentaci s diskusí. Váš styl komunikace bude nesmírně důležitý, protože nemáte možnost poopravit první mylný dojem.


Stáhnout ppt "Elevator pitch/speach. Elevator Pitch/speach – minutová prezentace ve výtahu co je moje myšlenka, jak jsem s tou myšlenkou daleko, jaké trhy existují."

Podobné prezentace


Reklamy Google