Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Mechorosty Rostliny výtrusné. Charakteristika nejstarší suchozemské rostliny nemají vodivá pletiva – jsou odkázány na vzdušnou vlhkost a srážky nedorůstají.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Mechorosty Rostliny výtrusné. Charakteristika nejstarší suchozemské rostliny nemají vodivá pletiva – jsou odkázány na vzdušnou vlhkost a srážky nedorůstají."— Transkript prezentace:

1 Mechorosty Rostliny výtrusné

2 Charakteristika nejstarší suchozemské rostliny nemají vodivá pletiva – jsou odkázány na vzdušnou vlhkost a srážky nedorůstají velkých rozměrů rozdělují se na 2 skupiny: játrovky mechy

3 Výskyt mechorostů jsou rozšířeny po celé zeměkouli převládající prostředí – rašeliniště, prameniště, skály a také v tundře, nad hranicí lesa často osidlují nehostinná stanoviště

4 Význam mechorostů rychle osidlují obnaženou půdu – brání erozi podílejí se na tvorbě humusu zadržují vodu v krajině

5 Stavba těla tobolka s výtrusy čepička tobolka štět lodyžka příchytná vlákna lístky

6 Naše mechy

7 Bělomech sivý

8 Dvouhrotec chvostnatý

9 Měřík tečkovaný

10 Ploník obecný

11 Rašeliník člunkolistý

12 Játrovky – porostnice mnohotvárná

13 Kontrolní otázky a samostatná práce Co jsou to játrovky? Jak se rozmnožují mechorosty? Popiš stavbu mechové rostlinky.


Stáhnout ppt "Mechorosty Rostliny výtrusné. Charakteristika nejstarší suchozemské rostliny nemají vodivá pletiva – jsou odkázány na vzdušnou vlhkost a srážky nedorůstají."

Podobné prezentace


Reklamy Google