Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Dav a jeho členění Barbora Vítová, C2A. Dav  náhodné, úmyslné shromáždění většího počtu osob na stejném místě  osoby spojuje stejný postoj k nějakému.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Dav a jeho členění Barbora Vítová, C2A. Dav  náhodné, úmyslné shromáždění většího počtu osob na stejném místě  osoby spojuje stejný postoj k nějakému."— Transkript prezentace:

1 Dav a jeho členění Barbora Vítová, C2A

2 Dav  náhodné, úmyslné shromáždění většího počtu osob na stejném místě  osoby spojuje stejný postoj k nějakému problému  dav není sociální skupinou, ale soc. agregátem * sociální agregát – členové se sešli náhodou, neplánovaně, neznají se, ve stejném složení se znovu nesetkají

3 Dav - typy aktivní  útočný dav (terorizující, lynčující, vzpoury)  únikový dav (vzniká panikou)  získávací dav (př. nákupní horečka)  expresivní dav (davy vyjadřující názor, postoj; př. demonstrace, fotbaloví fanoušci)

4 Teorie davového chování pasivní  posluchačstvo (divadlo) LE BON 1.potlačení až ztráta vlastní individuality 2.převaha původních primárních instinktů a emocí nad racionalitou 3.ztráta rozumové kontroly a morální odpovědnosti (člověk v davu anonymní → pocit bezpeční (sankce), chová se rozdílně - není sám)

5 Pokuste se najít rozdíl mezi davy na obrázcích… obr. 2obr. 1

6 Děkuji za pozornost!

7 Zdroje obr. 1 – obr. 2 – ved/spolecenske-skupiny---davy/263/


Stáhnout ppt "Dav a jeho členění Barbora Vítová, C2A. Dav  náhodné, úmyslné shromáždění většího počtu osob na stejném místě  osoby spojuje stejný postoj k nějakému."

Podobné prezentace


Reklamy Google