Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kavalír king charles španěl. Původ a historie plemene Podobné typy španělů můžeme dohledat již v 15. století. Důkazem jsou nesčetné malby, kde byli tito.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kavalír king charles španěl. Původ a historie plemene Podobné typy španělů můžeme dohledat již v 15. století. Důkazem jsou nesčetné malby, kde byli tito."— Transkript prezentace:

1 Kavalír king charles španěl

2 Původ a historie plemene Podobné typy španělů můžeme dohledat již v 15. století. Důkazem jsou nesčetné malby, kde byli tito psi vyobrazeni po boku králů. A právě velkým příznivcem a chovatelem tohoto plemene byl anglický král Karel I., který se mu věnoval více než státnickým záležitostem a po kterém tito psi obdrželi jméno King Charles španěl. V té době byli daleko větší než dnes a měli delší čenich, ovšem tehdejší móda vyžadovala španěly menšího vzrůstu s kratším čenichem, proto se křížili s tehdy oblíbenými mopsy a tak původní vzhled téměř vymizel. Obrat nastal až okolo roku 1920, kdy Američan Roswell Eldridge nabídl peněžní sumu za vystavení King Charles španěla s dlouhým čenichem, vyobrazeného po boku Karla II. na van Dyckově díle. K oficiálnímu rozdělení plemen došlo v roce 1945, kdy byl také vypracován podrobný standard a uděleno předjméno Kavalír. Jeho obliba velmi rostla, avšak z důvodu příbuzenské plemenitby často docházelo k smrtelným srdečním chorobám a také se tím snížila průměrná délka života ze 14 na 9 či 10 let. V dnešní době podstupují psi veterinární prohlídku a při zjištění choroby jsou vyřazeni z chovu.King Charles

3 Charakter Kavalír King Charles Španěla Tento malý španěl je především psem společenským, ale díky svým schopnostem a vlastnostem se hodí téměř pro každého. Kavalír King Charles Španěl má velmi poddajnou, tvárnou a přátelskou povahu, je přítulný, milý a oddaný. Velmi přilne ke svému pánovi a rodině, je trpělivý a shovívavý k dětem. S jeho výchovou nebývají žádné problémy. Jeho zvyk žít ve smečce mu dnes vyplňuje rodina, se kterou je rád v úzkém kontaktu. Jako výborný sportovec zvládne i dlouhé výlety a agility. Je to přátelský pes bez sklonu k agresivitě. Kavalír King Charles


Stáhnout ppt "Kavalír king charles španěl. Původ a historie plemene Podobné typy španělů můžeme dohledat již v 15. století. Důkazem jsou nesčetné malby, kde byli tito."

Podobné prezentace


Reklamy Google