Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Metodika ZV (zkoušek výkonnosti) chladnokrevných klisen Zkoušky výkonnosti 3letých klisen plemen ČMB, SN, a N mají prokázat genetickou fixaci užitkových.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Metodika ZV (zkoušek výkonnosti) chladnokrevných klisen Zkoušky výkonnosti 3letých klisen plemen ČMB, SN, a N mají prokázat genetickou fixaci užitkových."— Transkript prezentace:

1 Metodika ZV (zkoušek výkonnosti) chladnokrevných klisen Zkoušky výkonnosti 3letých klisen plemen ČMB, SN, a N mají prokázat genetickou fixaci užitkových vlastností uvedených plemen chladnokrevných koní. Jde především o vrozenou chuť k tahu, odpovídající ovladatelnost a charakterové vlastnosti.

2  Postup přihlášení na ZV: - přihlášku podává majitel klisny, zapsané do PK nejpozději 3 týdny před konáním ZV na podepsaném formuláři adresovaném pořadateli - pokud majitel klisny neobdrží týden před konáním ZV připomínky byla klisna přijata - poplatek za ZV určuje pořadatel a je splatný při přejímce klisny - majitel je povinen předložit odpovídající dokumentaci a dodržet veterinární předpisy, se kterými byl pořadatelem seznámen - pořadatel připraví katalog klisen - pokud bude klisna jevit známky „letní vyrážky“ potvrzené místním veterinárním lékařem dozorujícím ZV, může zkoušky absolvovat, avšak bez nároku na zápis do PK (klisna nebude na základě tohoto zjištění zapsána do PK)

3 Organizační řád: - zahájení, klisny jsou předvedeny na ruce k nástupu - zkušební komisaři provedou identifikaci klisen - před začátkem zkoušek projde komisař s majiteli vozatajský parkur a drezurní obdélník a upozorní na způsob jízdy a hodnocení mechaniky pohybu - pro „zkoušku v těžké zápřeži“ je pořadatel povinen zajistit saně předepsané váhy 300 kg - před první zkušební disciplinou musí být stanoveno pořadí a způsob jakým klisny nastoupí (jednospřeží, dvojspřeží) - po skončení ZV a jejich vyhodnocení nastoupí všichni účastníci k slavnostnímu vyhodnocení. - Klisny budou předvedeny opět na ruce a výsledky vyhlásí komisař se stručným hodnocením každé klisny - majitel nebo jeho zástupce poděkuje pořádající organizaci a komisařům za uspořádání ZV a posuzování - vyhlášením výsledků jsou ZV ukončeny - komisaře na ZV navrhuje a schvaluje RPK

4 - zahájení, klisny jsou předvedeny na ruce k nástupu - zkušební komisaři provedou identifikaci klisen

5 - před začátkem zkoušek projde komisař s majiteli vozatajský parkur a drezurní obdélník a upozorní na způsob jízdy a hodnocení mechaniky pohybu

6 - pro „zkoušku v těžké zápřeži“ je pořadatel povinen zajistit saně předepsané váhy 300 kg

7 - před první zkušební disciplinou musí být stanoveno pořadí a způsob jakým klisny nastoupí (jednospřeží, dvojspřeží)

8 - po skončení ZV a jejich vyhodnocení nastoupí všichni účastníci k slavnostnímu vyhodnocení. Klisny budou předvedeny opět na ruce a - výsledky vyhlásí komisař se stručným hodnocením každé klisny - majitel nebo jeho zástupce poděkuje pořádající organizaci a komisařům za uspořádání ZV a posuzování - vyhlášením výsledků jsou ZV ukončeny - komisaře na ZV navrhuje a schvaluje RPK

9 Předvádění: 1) majitel zajišťuje předvedení své klisny. Pokud toho není schopen sám, najímá či pověřuje si k tomu jinou osobu. Za vlastní organizaci předvádění a předvadiště je zodpovědný předseda komise. 2) každý předvádějící je povinen nosit korektní a čistý úbor. 3) Při předvedení v zápřeži:a) pokrývka hlavy b) vozatajská zástěra c) bič (o max délce 150cm) (hrozí snížení známky za nepřipravenost) 4) klisny budou předváděny na stihlovém udidle a podkovány minimálně na přední končetiny (hrozí snížení známky za nepřipravenost) 5) postrojení je povinné chomoutové 6) přísedící musí být přítomen při zkoušce mechaniky a pohybu a pakuru, při zkoušce v tahu smí pouze pomoci při zapřahání.

10 2) každý předvádějící je povinen nosit korektní a čistý úbor.

11 3) Při předvedení v zápřeži

12 a) pokrývka hlavy

13 b) vozatajská zástěra

14 c) bič o max délce 150cm

15 4) klisny budou předváděny na stihlovém udidle a podkovány minimálně na přední končetiny

16 5) postrojení je povinné chomoutové


Stáhnout ppt "Metodika ZV (zkoušek výkonnosti) chladnokrevných klisen Zkoušky výkonnosti 3letých klisen plemen ČMB, SN, a N mají prokázat genetickou fixaci užitkových."

Podobné prezentace


Reklamy Google