Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jazyk a jazyková komunikace Cizí jazyk Komunikace Dvojí zápor VY_22_INOVACE_20 Sada 2 Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jazyk a jazyková komunikace Cizí jazyk Komunikace Dvojí zápor VY_22_INOVACE_20 Sada 2 Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213."— Transkript prezentace:

1

2 Jazyk a jazyková komunikace Cizí jazyk Komunikace Dvojí zápor VY_22_INOVACE_20 Sada 2 Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213 Vypracoval: Eva Dlouhá, Moderní škola 2011, CZ.1.07/1.4.00/

3 Anotace: Předmět: Anglický jazyk Ročník: 6. (vyšší ročníky – opakování) Využití materiálu: procvičení rozdílu mezi anglickým a českým záporem Forma výuky: prezentace v programu Power point, podrobnější metodika viz poznámky u jednotlivých snímků Pomůcky: počítač, dataprojektor Moderní škola 2011, CZ.1.07/1.4.00/

4 Kolik záporů můžeš najít v české větě? Podtrhej je v následujících větách a spočítej:

5 Převedeš do matematiky (zápory jako minus a klady jako plus) větu Nemám žádné auto? Moderní škola 2011, CZ.1.07/1.4.00/ Nemám žádné auto Dvě „minus“ je „plus“. Podle matematiky jsem vlastně řekla, že auto mám. Nemám žádné auto Dvě „minus“ je „plus“. Podle matematiky jsem vlastně řekla, že auto mám. Mám ho tedy?

6 V českém jazyce dva zápory mohou být, ale angličtina funguje víc jako matematika. Tam dva zápory dát nemohu. Řekla bych totiž opak. Oprav anglické verze vět. Jsou špatně!!! Moderní škola 2011, CZ.1.07/1.4.00/ Česky: Nemám žádné auto. Nikdy nechodím sám. Nejezdím nikam na dovolenou. Nikdo nebyl doma. Anglicky špatně: I don’t have no car. I never don’t go alone. I don’t go nowhere for my holiday. Nobody wasn't at home. Anglicky dobře: I have no car. / I don’t have any car. I never go alone. I don’t go anywhere for my holiday. Nobody was at home. Česky: Nemám žádné auto. Nikdy nechodím sám. Nejezdím nikam na dovolenou. Nikdo nebyl doma. Anglicky špatně: I don’t have no car. I never don’t go alone. I don’t go nowhere for my holiday. Nobody wasn't at home. Anglicky dobře: I have no car. / I don’t have any car. I never go alone. I don’t go anywhere for my holiday. Nobody was at home.

7 Moderní škola 2011, CZ.1.07/1.4.00/ Přepočítej ještě jednou zápory v anglických větách! I have no car. / I don’t have any car. I never go alone. I don’t go anywhere for my holiday. Nobody was at home. Any a složeniny s any nejsou záporné! Znamená to něco, nějaká, nějaký, nějaké. Je vždy jen JEDEN !

8 Citace: Moderní škola 2011, CZ.1.07/1.4.00/


Stáhnout ppt "Jazyk a jazyková komunikace Cizí jazyk Komunikace Dvojí zápor VY_22_INOVACE_20 Sada 2 Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213."

Podobné prezentace


Reklamy Google