Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Skupina Kabát byla založena v roce 1983 v Teplicích. A tvoří ji pět členů.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Skupina Kabát byla založena v roce 1983 v Teplicích. A tvoří ji pět členů."— Transkript prezentace:

1 Skupina Kabát byla založena v roce 1983 v Teplicích. A tvoří ji pět členů.

2 Josef Vojtek

3 Pepa Vojtek Pepa Vojtek se dá poznat velice dobře a to podle chraplavého hlasu. Pokud se ještě objeví nějáká vtipná poznámka je jasno,že se jedná o Pepu Vojtka. Samozřejmě to jsou také dlouhé vlasy a tetování jak se na správného rockera sluší a patří. Pokud zrovna nezpíva nejspíš bude na divadelnií scéně.

4 Tomáš krulich

5 Tomáš Krulich Tomáš se pozná velmi jednoduše. Jeho poznávací znaky jsou brýle a zapálena cigareta v puse. Hlavní kostrou Kabátů jsou kytary a jednu z nich má právě Tomáš. Tomáš skládá hlavně rychlé písničky kde jsou slyšet dobře kytary( V Pekle sudy válej, Bum Bum tequila),ale dokáže i pomalejší a klidnější songy( Šaman, Bára) Tomáš se pozná velmi jednoduše. Jeho poznávací znaky jsou brýle a zapálena cigareta v puse. Hlavní kostrou Kabátů jsou kytary a jednu z nich má právě Tomáš. Tomáš skládá hlavně rychlé písničky kde jsou slyšet dobře kytary( V Pekle sudy válej, Bum Bum tequila),ale dokáže i pomalejší a klidnější songy( Šaman, Bára)

6 Milan Špalek

7 Milan je jedna z nejdůležitějších postav kapely.V poslední době se stal hlavním textařem. Takové texty jako napíše Milan se už vidí málokdy.Kromě psaní textů složí také někdy hudbu k písni( Teta, Dávám ti ještě jeden den, Collorado). Je také občasným zpěvákem. Zpívé pomalé a klidné songy-Ďábel a syn,Ohroženej druh. Milan je jedna z nejdůležitějších postav kapely.V poslední době se stal hlavním textařem. Takové texty jako napíše Milan se už vidí málokdy.Kromě psaní textů složí také někdy hudbu k písni( Teta, Dávám ti ještě jeden den, Collorado). Je také občasným zpěvákem. Zpívé pomalé a klidné songy-Ďábel a syn,Ohroženej druh.

8 Radek Hurčík

9 Radek Hurčík kterému nikdo neřekne jinak než Hurvajs,obsluhuje nejdůležitější nástroj bicí. Je to speciální odborník s krásnou soupravou šedých sonorů.Hurvajs je fanouškem Formule 1, které sleduje od malička.Fandí Ferrari.Skvělým zážitkem je jeho zpěv na albu Živě.Kde zpívá písničku- Zase jsem na mol-kterou sám složil. Radek Hurčík kterému nikdo neřekne jinak než Hurvajs,obsluhuje nejdůležitější nástroj bicí. Je to speciální odborník s krásnou soupravou šedých sonorů.Hurvajs je fanouškem Formule 1, které sleduje od malička.Fandí Ferrari.Skvělým zážitkem je jeho zpěv na albu Živě.Kde zpívá písničku- Zase jsem na mol-kterou sám složil.

10 Ota Vaňa

11 Ota Váňa Ota je autorem pomalejších písniček(balada o špinavejch fuseklí,Na sever,Ohroženej druh, Ďábel a syn),ale umí samozřejmě i pořádný nářez(Bahno,Corrida). Koníčkem Oty je fotbal a horské kolo. Je nejmladší člen kapely. Ota je autorem pomalejších písniček(balada o špinavejch fuseklí,Na sever,Ohroženej druh, Ďábel a syn),ale umí samozřejmě i pořádný nářez(Bahno,Corrida). Koníčkem Oty je fotbal a horské kolo. Je nejmladší člen kapely.

12 Začátky V tomto složení funguje od roku 1990.z počátku fungovala pouze v teplicích a okolí, jako lokální rocková kapela. Zlomovým bodem pro další vývoj byl rok 1991,kdy vyšla první řadová deska s názvem ¨Má jí motorovou „ a vzápětí ¨ Živě,,.Na základě ohlasu podepsala smlouvu s vydavatelstvím Monitor/EMI ČR.A vydali desku¨Děvky ty to znaj.

13 Má ji motorovou

14 ŽIVĚ!

15 Děvky ty to znaj

16 Kabát nachází slávu Dále ještě vydala dalších osm desek. Nejúspěsnější z nich byla asi Suma Sumárum.Kterého se prodalo přes 100.00 nosičů, a na turné bylo celkem 60.000 diváků,ale ani další deska Dole v dole se nenechalo zahanbit. Dále ještě vydala dalších osm desek. Nejúspěsnější z nich byla asi Suma Sumárum.Kterého se prodalo přes 100.00 nosičů, a na turné bylo celkem 60.000 diváků,ale ani další deska Dole v dole se nenechalo zahanbit.

17 Další desky

18 Pochvali Dnes je skupina kabát považována odbornou i laickou veřejností za nejlepší skupina na českém trhu.Jejich cd Suma Sumárum je 5 platinové a tímto také získala cenu Populární hodby za rok 2002. v soutěži nejlepší skupina skončila na 3 místě.Jejich videoklipy Pohoda a Šaman získali červené eso v hitparadě Eso. V roce 2003 však byli ještě úspěšnější a získali zlatého slavíka jako skupina.

19 Nejnovější deska Nejnovější deska skupiny kabát vyšla v listopadu 2006 s názvem Corrida. Obsahuje 13 písní z toho nejznámější jsou asi Burláci a Malá dáma. V dubnu tohoto roku vyjeli na velke turné, kde celkově projeli 13 městy. Nejnovější deska skupiny kabát vyšla v listopadu 2006 s názvem Corrida. Obsahuje 13 písní z toho nejznámější jsou asi Burláci a Malá dáma. V dubnu tohoto roku vyjeli na velke turné, kde celkově projeli 13 městy.

20 Corrida 1.Intro 1.Intro 2.Corrida 2.Corrida 3.Burláci 3.Burláci 4.Kostlivci 4.Kostlivci 5.Úsměv pana Loyda 5.Úsměv pana Loyda 6. Malá dáma 6. Malá dáma 7.Raci v právi s.r.o 7.Raci v právi s.r.o 8.Virtuoz 8.Virtuoz 9.Buldozerem 9.Buldozerem 10.Joy 10.Joy 11.Cesta do Kadaně 11.Cesta do Kadaně 12.Kůže líná od Kolína 12.Kůže líná od Kolína 13.Kdoví jestli 13.Kdoví jestli


Stáhnout ppt "Skupina Kabát byla založena v roce 1983 v Teplicích. A tvoří ji pět členů."

Podobné prezentace


Reklamy Google