Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Příprava na veletrhy Fiktivních firem. Vše začíná přihláškou … O účasti na veletrhu Vás jistě předem bude informovat vyučující a registraci zajistí sám,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Příprava na veletrhy Fiktivních firem. Vše začíná přihláškou … O účasti na veletrhu Vás jistě předem bude informovat vyučující a registraci zajistí sám,"— Transkript prezentace:

1 Příprava na veletrhy Fiktivních firem

2 Vše začíná přihláškou … O účasti na veletrhu Vás jistě předem bude informovat vyučující a registraci zajistí sám, ale v některých případech vám bude přihláška zaslána elektronicky na email. Je důležité do přihlášky vyplnit přesné a správné informace a přihlášku odeslat nejpozději do stanoveného termínu. Pokud jste tak učinili, účast máte jistou. Větší účast je pro hostitelskou školu přínosná, jelikož znamená živější a zajímavě prostředí veletrhu.

3 Prostředí, kolik se zúčastní firem? Předem je vždy nejlepší zjistit, kolik firem se bude na veletrhu prezentovat, můžete tak předem počítat s vysokou konkurencí a připravit se – připravit si nějakou výhodnou akci, nebo akci spojenou s ročním obdobím např. s Vánoci. Dále není na škodu si od vyučujících obstarat nějaké fotky a materiály z předchozích veletrhů, abyste se seznámili s prostředím, ve kterém budete vystavovat. Setkali jsme se třeba s problémem, že jsme měli více notebooků, ale nebylo je jak napájet. Určitě si taky budete moci rozvrhnout pozadí stánku, pracovní plochu nebo výstavní tabuli a také zjistíte, co k výzdobě budete potřebovat.

4 Přípravy ve firmě … O účasti na veletrhu se dozvíte s dostatečným časovým předstihem, tudíž na přípravu budete mít spoustu času, ale na co se připravit resp. co si připravit? Předpokládáme, že v době, kdy jste zváni na výstavu, už máte zpracovaný katalog. Je nezbytné ho několikrát zkontrolovat, nejlépe více lidmi, než ho budete svazovat do pevné vazby. Zaměřte se na pravopisné chyby a na správnost uvedených údajů, jako jsou: IČO, e-mail, telefon, adresa nebo adresa webových stránek. Pokud si někdo všimne chyby podobného rázu, určitě z toho nebude mít dobrý dojem.

5 Vizitky Každá dnešní firma na úrovni je vlastní a je dobré svým zákazníkům na sebe nechat nějaký kontakt, může se stát, že na veletrhu navážete na dobrou spolupráci a budete v ní chtít pokračovat a v tomto případě se určitě budou hodit.

6 Letáky Od vizitek se liší tím, že v nich můžete sdělit více informací o firmě, přidáte obrázky, informace o nabízených službách nebo produktech. Naše letáky většinou plnily úlohu slevových kuponů, měly nějaké téma, např. vánoční, valentýnské nebo podzimní. Na výstavišti je použijete k přilákání zákazníků.

7 Živnostenský list Je základ, který Vás opravňuje vámi vybrané služby nebo produkty nabízet a prodávat. Určitě ho nezapomeňte ve firmě a na veletrhu ho vystavte na viditelném místě.

8 Za našeho působení jsme se museli spokojit s předtištěnými fakturami a příjmovými pokladními doklady, které jsme na místě při objednávce vyplňovali. Na Náchodském veletrhu jsme se však setkali s firmami, které s sebou měli vybavení, které jim umožňovalo výtisk přímo na místě. Přestože vám tato výbava usnadní spoustu práce, není to faktor, který by ovlivňoval hodnocení. Nejdůležitější věcí je znalost nabízeného sortimentu, protože není nic horšího, než prodávající, který nezná svůj sortiment. Všichni zaměstnanci by si měli vyzkoušet obchodní rozhovor v roli prodávajícího a zákazníka.

9 Dále, pokud budete mít různorodou nabídku zboží či služeb, napište si postup výpočtu ceny a také si vyzkoušejte vypočítat celkovou cenu, cenu bez DPH a samotné DPH. Důležitá je také spolupráce s Vašimi kolegy, v krizových situacích Vám mohou poradit a pomoci s vyplňováním a zakládáním daňových dokladů, čímž se zrychlí Vaše interakce se zákazníky. Připravte se na záludné otázky, které vám může zákazník nebo hodnotitel uložit. Vždy byste měli být schopni odpovědi a být vybaveni argumenty. Pokud se nerozhodnete pro možnost moderní techniky, bude třeba se naučit tyto doklady správně vyplňovat. jelikož datum konání veletrhu znáte, je však dobré si předem na faktury předtisknout datum vystavení a datum splatnosti.

10 Další úkol bude pro člověka pověřeného prezentováním firmy, zpravidla jím je ředitel, který je na většině expozicích povinen svoji společnost představit ostatním účastníkům. Je nutné si předem sepsat proslov a přeložit ho do cizího jazyka. Pak už je na řediteli, zda-li se rozhodne prezentovat svoji firmu v obou jazycích nebo si k sobě vezme výpomoc.

11 S sebou nezapomenout … Katalogy – vezměte takový počet, aby ho kdykoli mohl použít personál a aby byly dále k dispozici k nahlédnutí pro potencionální zákazníky. Nezapomeňte na katalog v cizím jazyce. Vizitky, letáky, faktury, příjmové pokladní doklady, ceníky – raději vezměte větší množství, pokud dojdou, obchody pro Vás končí. Živnostenský list, izolepu, špendlíky, sponky, nůžky, ubrusy, drobné občerstvení pro klientelu, razítko firmy, pravítko, tvrdé desky, notebooky atp.

12 Doufáme, že vám tato příručka bude nápomocna a přejeme mnoho úspěchů při obchodování. Studenti 4.C 2011 - 2012


Stáhnout ppt "Příprava na veletrhy Fiktivních firem. Vše začíná přihláškou … O účasti na veletrhu Vás jistě předem bude informovat vyučující a registraci zajistí sám,"

Podobné prezentace


Reklamy Google