Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

NIAGARSKÉ VODOPÁDY ZE STRANY USA A KANADY K Niagarským vodopádům se modlili již američtí indiáni. Francouzští misionáři, kteří je roku 1678 spatřili.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "NIAGARSKÉ VODOPÁDY ZE STRANY USA A KANADY K Niagarským vodopádům se modlili již američtí indiáni. Francouzští misionáři, kteří je roku 1678 spatřili."— Transkript prezentace:

1

2 NIAGARSKÉ VODOPÁDY ZE STRANY USA A KANADY

3

4 K Niagarským vodopádům se modlili již američtí indiáni. Francouzští misionáři, kteří je roku 1678 spatřili jako první Evropané, oněměli úžasem, když k nim dorazili – a dnes jsou atrakcí pro miliony turistů ročně. Vodní masy čtyř Velkých jezer – Hořejšího, Michigenského, Huronského a Erijského - se valí do pátého, Ontarijského jezera. Je to podívaná, při níž se za ohlušujícího hukotu a v oblacích vodní tříště řítí do hlubin 55 milionů litrů vody za minutu. Niagarské vodopády jsou dva : American Falls na americké straně a na kanadské straně Horseshoe Falls, které je považováno za efektivnější. Niagara znamená „hřímící voda“. Vodopády jsou vysoké 59 m. a pohánějí též jednu z největších elektráren na světě. Na americké straně jsou dvě vyhlídkové plošiny a také se zde nachází Cave of the Winds (Jeskyně větrů) odkud návštěvníci oblečení do nepromokavých obleků pozorují vodopády z druhé strany. Na kanadské straně jsou lepší vyhlídky. Úchvatné panoráma nabízejí Minolta Tower a Skyline Tower. Na tomto břehu se nachází také několik muzeí, nejstarší je Niagarta Falls Museum otevřené roku 1827. NIAGARSKÉ VODOPÁDY

5

6

7

8 NOČNÍ BAREVNÁ DEKORACE

9

10

11

12

13

14

15

16

17 Výstava věnovaná odvážným niagarským dobrodruhům

18

19

20

21


Stáhnout ppt "NIAGARSKÉ VODOPÁDY ZE STRANY USA A KANADY K Niagarským vodopádům se modlili již američtí indiáni. Francouzští misionáři, kteří je roku 1678 spatřili."

Podobné prezentace


Reklamy Google