Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Pečujeme o zuby Člověk a jeho svět Člověk a jeho zdraví.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Pečujeme o zuby Člověk a jeho svět Člověk a jeho zdraví."— Transkript prezentace:

1

2 Pečujeme o zuby Člověk a jeho svět Člověk a jeho zdraví

3 ANOTACE Šablona: ICT2-2-43 PRV ČAJZ Pečujeme o zuby Anotace: základy péče o chrup, zásady správného čištění zubů, vhodné pro spojení s praktickým nácvikem Autor: Mgr. Kateřina Brandejsová Jazyk :Čeština Očekávaný výstup: uplatňuje základní hygienické, režimové a jiné zdravotně preventivní návyky s využitím elementárních znalostí o lidském těle; projevuje vhodným chováním a činnostmi vztah ke zdraví Speciální vzdělávací potřeby - žádné - Klíčová slova : čištění zubů, péče o zuby Druh učebního materiálu :prezentace ppt. Druh interaktivity: Aktivita – ve spojení s praktickým nácvikem Cílová skupina :Žák Stupeň a typ vzdělávání: základní vzdělávání – první stupeň, 1. období Typická věková skupina 6-9 let Celková velikost – 50 kB-soubor ppt.

4 Pozorně si prohlédni obrázek. Zkus napodobit jednotlivé pohyby kartáčkem. Kartáčkem pohybujeme vždy směrem od dásní ke konci zubu.

5 Dokresli v kolik hodin si čistíš zuby. Do třetích hodin zakresli 4 minuty – to je čas, po který by se měly zuby čistit RánoVečer Vyznač 4 minuty Vezmi si kartáček na zuby, který máš z domu. Na stopkách si odměř 4 minuty. Zdá se ti čas pro čištění zubů dlouhý nebo krátký?

6 Zdroje obrázků: VESELÁ RAZÍTKA. [online]. [cit. 2013-02-07]. Dostupné z: http://www.veselarazitka.cz/veselarazitka/eshop/41-1-Ostatni- razitka/0/5/971-Razitko-Slepice DentalCare. Dental Care [online]. 2005 [cit. 2013-02-07]. Dostupné z: http://www.dentalcare.cz/diss/prvBranch.asp?id=31


Stáhnout ppt "Pečujeme o zuby Člověk a jeho svět Člověk a jeho zdraví."

Podobné prezentace


Reklamy Google