Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

3. a 4.ročník. Studenokrevní živočichové (přebírají teplotu od okolního prostředí) Dýchají plícemi. Tělo mají pokryté šupinami nebo štíty. Kladou vejce,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "3. a 4.ročník. Studenokrevní živočichové (přebírají teplotu od okolního prostředí) Dýchají plícemi. Tělo mají pokryté šupinami nebo štíty. Kladou vejce,"— Transkript prezentace:

1 3. a 4.ročník

2 Studenokrevní živočichové (přebírají teplotu od okolního prostředí) Dýchají plícemi. Tělo mají pokryté šupinami nebo štíty. Kladou vejce, mláďata se líhnou plně vyvinutá.

3 Želvy Krokodýli Hadi Ještěři

4 V současnosti známe na 600 druhů plazů. Plazi lze najít na všech kontinentech kromě Antarktidy. Jejich oblíbeným prostředím jsou tropy a subtropy. Plazi nemají stálou tělesnou teplotu. Spoléhají na řízenou výměnu tepla s okolním prostředím, například se přesouvají ze slunce do stínu a naopak. Mnoho druhů dokáže tímto způsobem udržet svoji tělesnou teplotu v úzkém rozmezí po velkou část dne. Nestálá tělesná teplota s sebou přináší významné problémy, ale na druhé straně poskytuje jednou velkou výhodu. Umožňuje plazům vystačit si s daleko menším množstvím potravy, než jaké potřebuje srovnatelně velký savec, který většinu energie z potravy použije k udržení tělesné teploty. Převážná většina druhů plazů je masožravá a vejcorodá.

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17 Charakteristika Rozdělení Poznávačka


Stáhnout ppt "3. a 4.ročník. Studenokrevní živočichové (přebírají teplotu od okolního prostředí) Dýchají plícemi. Tělo mají pokryté šupinami nebo štíty. Kladou vejce,"

Podobné prezentace


Reklamy Google