Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Pokojové rostliny Rostliny. Kaktusy a Sukulenty Tyto kaktusy a sukulenty budou tolerovat některá opomenutí a na rozdíl od jiných druhů pokvetou již po.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Pokojové rostliny Rostliny. Kaktusy a Sukulenty Tyto kaktusy a sukulenty budou tolerovat některá opomenutí a na rozdíl od jiných druhů pokvetou již po."— Transkript prezentace:

1 Pokojové rostliny Rostliny

2 Kaktusy a Sukulenty Tyto kaktusy a sukulenty budou tolerovat některá opomenutí a na rozdíl od jiných druhů pokvetou již po několika málo letech. Tyto kaktusy a sukulenty budou tolerovat některá opomenutí a na rozdíl od jiných druhů pokvetou již po několika málo letech. Většina kaktusu potřebuje k tomu, aby zůstaly zdravé, během aktivního růstu hodně slunce. Většina kaktusu potřebuje k tomu, aby zůstaly zdravé, během aktivního růstu hodně slunce. Mnohé druhy prodávané v květinářstvích jsou ideální pro začátečníky, neboť jsou často voleny tak, aby bylo snadné o ně pečovat. Mnohé druhy prodávané v květinářstvích jsou ideální pro začátečníky, neboť jsou často voleny tak, aby bylo snadné o ně pečovat.

3 Druhy kaktusů Aloe Plicatilis : Sluncemilný sukulet, jenž vytváří velké keře či stromy až 3m široké. Sluncemilný sukulet, jenž vytváří velké keře či stromy až 3m široké. Ačkoli je tento druh přes léto dormantí, každoročně od pozdního jara do léta vykvétá ojedinělými červenými nebo oranžovými květy. Ačkoli je tento druh přes léto dormantí, každoročně od pozdního jara do léta vykvétá ojedinělými červenými nebo oranžovými květy.

4 Bonsaje Bonsaj je japonský výraz (bonmělká miska) Používaný dnes na celém světě. Původně se tak označovalo čínské umění, založené na studiu růstu stromů v přírodě. Bonsaj lze udělat z většiny typů stromů a keřů.

5 Druhy Bonsají Vistárie : Potřebuje hodně slunce, v zimě ochranu před mrazem. V růstové sezoně se nezalévá denně, půda se nenechá vyschnout (ani v zimě). Po odkvětu se hnojí jednou týdně do poloviny léta. Gumovník : Tento všem známý fíkus se pěstuje již od roku 1815. Má tmavě zelené, lesklé, kožovité listy rostoucí od stonku téměř vodorovně. Nové listy vyrůstají z červeného obalu a jsou zpočátku zbarveny do bronzova. Velmi dobře se pěstuje v pokojových podmínkách.

6 Zelený domov Brambořík: Původní druhy bramboříku pocházejí z Malé Asie. Z nich byli vyšlechtěny dnešní kříženci a kultivary.Velká hlíza bramboříku vyčnívá z větší části ze země, a z jejího vrcholku se vyvíjejí listy a potom postupně i poupata Původní druhy bramboříku pocházejí z Malé Asie. Z nich byli vyšlechtěny dnešní kříženci a kultivary.Velká hlíza bramboříku vyčnívá z větší části ze země, a z jejího vrcholku se vyvíjejí listy a potom postupně i poupata Fíkus: Fíkusy jsou velmi rozsáhlý rod, který má přes tisíc druhů nejrůznějšího typu. Některé jsou stromy, jiné keře nebo liány.

7 Ibišek : Ibišek, kterému se také někdy říká čínská růže, pochází z východní Asie, Indie a Číny, kde roste jako mohutný keř, často až stromovitého vzrůstu. Šáchor, papyrus : Šáchor pochází z tropické Afriky, kde roste v bažinách na březích řek. Je to stálezelená bahenní rostlina. Šáchor pochází z tropické Afriky, kde roste v bažinách na březích řek. Je to stálezelená bahenní rostlina.

8 Citrusy Citrusy pocházejí s tropických a subtropických oblasti východní Asie. Jsou to však staré kulturní plodiny, jejichž kříženci se pěstují na celém světě ve všech tropickych a subtropickych oblastech.


Stáhnout ppt "Pokojové rostliny Rostliny. Kaktusy a Sukulenty Tyto kaktusy a sukulenty budou tolerovat některá opomenutí a na rozdíl od jiných druhů pokvetou již po."

Podobné prezentace


Reklamy Google