Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ÚVOD Nizozemsko nebo-li Holandsko, je jednou ze tří zemí Nizozemského království ležící v severozápadní Evropě. Je jednou z nejhustěji osídlených zemí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ÚVOD Nizozemsko nebo-li Holandsko, je jednou ze tří zemí Nizozemského království ležící v severozápadní Evropě. Je jednou z nejhustěji osídlených zemí."— Transkript prezentace:

1

2

3 ÚVOD Nizozemsko nebo-li Holandsko, je jednou ze tří zemí Nizozemského království ležící v severozápadní Evropě. Je jednou z nejhustěji osídlených zemí světa. Nizozemsko je nížinatá země na pobřeží Severního moře.

4 NĚCO O STÁTU... Hlavní město:Amsterdam Úřední jazyk: -nizozemština -fríština Měna:EURO Počet obyvatel:16. mil Rozloha:41 526 km2 Státní zřízení:monarchie Nejvyšší hora:Vaalserberg (321m)

5 AMSTERDAM Je hlavním městem Nizozemska. Má cca 1 milión obyvatel, tudíž je to kosmopolitní a velmi tolerantní velkoměsto. Dále je také kulturním a vědeckým centrem státu, 2. největší přístav v zemi.

6 GOUDA Město leží poblíž Rotterdamu a je velice známým centrem výroby sýrů a pravidelnými čtvrtečními sýrovými trhy.

7 HARLEM Toto město se nachází mezi květinovými poli. Má mnoho pěkných památek a jedno z nejkrásnějších náměstí v zemi. Nezapomeňte navštívit náměstí Grote Markt - jedno z nejkrásnějších v zemi, mohutnou baziliku sv. Bavona, muzea (malíři haarlemské školy).

8 ROTTERDAM Nezapomeňte navštívit náměstí Grote Markt - jedno z nejkrásnějších v zemi, mohutnou baziliku sv. Bavona, muzea (malíři haarlemské školy).

9 CELKOVÁ KALKULACE ZÁJEZDU AKCE: od:11.12.2008 do:16.12.2008 NIZOZEMÍ-KVĚTINOVÉ KORZO(5 DNÍ) tam i zpět: 12 351 Kč(za osoba) +snídaně,večeře


Stáhnout ppt "ÚVOD Nizozemsko nebo-li Holandsko, je jednou ze tří zemí Nizozemského království ležící v severozápadní Evropě. Je jednou z nejhustěji osídlených zemí."

Podobné prezentace


Reklamy Google