Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

KOSMETIKA. KOSMETIKA OBECNĚ  Kosmetika obecně je lidská činnost pečující o tělesnou krásu lidského těla.   Kosmetika slouží k odstranění či zakrývání.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "KOSMETIKA. KOSMETIKA OBECNĚ  Kosmetika obecně je lidská činnost pečující o tělesnou krásu lidského těla.   Kosmetika slouží k odstranění či zakrývání."— Transkript prezentace:

1 KOSMETIKA

2 KOSMETIKA OBECNĚ  Kosmetika obecně je lidská činnost pečující o tělesnou krásu lidského těla.   Kosmetika slouží k odstranění či zakrývání některých tělesných vad či konkrétních fyzických nedostatků jednotlivých osob.  -Kosmetika má velmi dávnou minulost. Její počátky sahají až do pravěku, kdy pračlověk natíral svojí kůži tukem.

3 DEODORANTY  Deodoranty jsou látky, které se aplikují na tělo, zvláště do podpaží, hlavně k omezení tělesného pachu způsobovaného bakteriálním rozkladem potu.  Podskupinou deodorantů jsou antiperspiranty, které brání vzniku pachu snižováním produkce potu určitými částmi těla. Antiperspiranty se typicky aplikují do podpaží, některé se mohou používat také na nohy nebo jiné části těla, jsou-li ve formě spreje.

4 ŠAMPONY  Základní funkcí šamponu je zbavení se nečistot. Z praktických i marketingových důvodů se přidávají další funkce, například:.zbavení se lupů a léčba dalších dermatologickych problémů  péče o pokožku hlavy  vyživování vlasů  ochrana nebo úprava barvy a stylu vlasů

5 PUDRY  Pudr je druh líčidla, které se nanáší na tvář, případně na jiné části těla aby se odstranil lesk pleti a zjemnil její vzhled.  Jedná se o jemný prášek, skládající se především z mastku, dále z kaolínu, křídy a barevných pigment. Na tvář se nanáší pomocí labutěnky nebo širokého štětce.

6 KONEC


Stáhnout ppt "KOSMETIKA. KOSMETIKA OBECNĚ  Kosmetika obecně je lidská činnost pečující o tělesnou krásu lidského těla.   Kosmetika slouží k odstranění či zakrývání."

Podobné prezentace


Reklamy Google