Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Ústecký Kraj. V Bodech Krajské město: Ústí nad Labem Krajské město: Ústí nad Labem Rozloha: 5335 km2 Rozloha: 5335 km2 Počet obyvatel: 828 026 Počet obyvatel:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Ústecký Kraj. V Bodech Krajské město: Ústí nad Labem Krajské město: Ústí nad Labem Rozloha: 5335 km2 Rozloha: 5335 km2 Počet obyvatel: 828 026 Počet obyvatel:"— Transkript prezentace:

1 Ústecký Kraj

2 V Bodech Krajské město: Ústí nad Labem Krajské město: Ústí nad Labem Rozloha: 5335 km2 Rozloha: 5335 km2 Počet obyvatel: 828 026 Počet obyvatel: 828 026 Hustota zalidnění: 155 Ob./km2 Hustota zalidnění: 155 Ob./km2 Nejvyšší bod: Klínovec (1244m.n.m.) Nejvyšší bod: Klínovec (1244m.n.m.)

3 Povrch Převážně je povrch hornatý Převážně je povrch hornatý Podél řeky Labe se nachází Polabská nížina. Podél řeky Labe se nachází Polabská nížina. Ta přechází k severozápadu v České středohoří, které je sopečného původu. Ta přechází k severozápadu v České středohoří, které je sopečného původu. Podél dolního toku Ohře se nachází další nížina. Podél dolního toku Ohře se nachází další nížina. Na severu najdeme Děčínskou vrchovinu kde je Národní park České Švýcarsko. Podél pohraničí jsou Krušné hory. Na severu najdeme Děčínskou vrchovinu kde je Národní park České Švýcarsko. Podél pohraničí jsou Krušné hory.

4 Hospodářství V níže položených oblastí se daří zemědělství (Litoměřicko, Lounsko) V níže položených oblastí se daří zemědělství (Litoměřicko, Lounsko) Především se ústecký kraj výrazně orientuje na těžební průmysl Především se ústecký kraj výrazně orientuje na těžební průmysl Také je tu zastoupen chemický průmysl v Litvínove se nachází největší rafinérie ropy (120 tis. Barelů ropy denně) Také je tu zastoupen chemický průmysl v Litvínove se nachází největší rafinérie ropy (120 tis. Barelů ropy denně) Další průmysl v Ú.K. Potravinářský, Papírenský (Štětí), Textilní, Stavebních materiálů, Vinařský (Roudnice nad Labem) Další průmysl v Ú.K. Potravinářský, Papírenský (Štětí), Textilní, Stavebních materiálů, Vinařský (Roudnice nad Labem) Rafinérie Litvínov

5 Vodstvo Většina řek ústeckého kraje slouží k zavlažování a v průmyslu Většina řek ústeckého kraje slouží k zavlažování a v průmyslu Během období tání sněhu a ledu slouží říční a korytový systém k odvádění vody aby nedošlo k povodním Během období tání sněhu a ledu slouží říční a korytový systém k odvádění vody aby nedošlo k povodním Největší řeka ČR Labe slouží především k převozu nákladu a také v turizmu Největší řeka ČR Labe slouží především k převozu nákladu a také v turizmu

6 Zajímavosti Na obrázku je Radobýl za druhé světové války tu nacisté zbudovali tajnou vojenskou továrnu. Dnes se využívá na uskladnění Radioaktivního odpadu. Dříve se tu ještě těžil kámen. Na obrázku je Radobýl za druhé světové války tu nacisté zbudovali tajnou vojenskou továrnu. Dnes se využívá na uskladnění Radioaktivního odpadu. Dříve se tu ještě těžil kámen. Pravčická brána je nejnavštěvovanější místo v národním parku české Švýcarsko. Jedná se o kamenný úkaz který vznik postupným drolením. Pravčická brána je nejnavštěvovanější místo v národním parku české Švýcarsko. Jedná se o kamenný úkaz který vznik postupným drolením.

7 Díky za pozornost Dávejte ve škole pozor at‘ neskončíte jako já.


Stáhnout ppt "Ústecký Kraj. V Bodech Krajské město: Ústí nad Labem Krajské město: Ústí nad Labem Rozloha: 5335 km2 Rozloha: 5335 km2 Počet obyvatel: 828 026 Počet obyvatel:"

Podobné prezentace


Reklamy Google