Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jak na to : Počítačový Virus. Co je to počítačový virus? ● Program, který se připojí k jinému programu nebo systémové oblasti a ty pozmění. ● Ukrývá se.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jak na to : Počítačový Virus. Co je to počítačový virus? ● Program, který se připojí k jinému programu nebo systémové oblasti a ty pozmění. ● Ukrývá se."— Transkript prezentace:

1 Jak na to : Počítačový Virus

2 Co je to počítačový virus? ● Program, který se připojí k jinému programu nebo systémové oblasti a ty pozmění. ● Ukrývá se do jiných spustitelných souborů a dokumentů - soubory COM a EXE operačního systému a Microsoft Office + ovládací prvky pro bootování disket ● Je to druh malware (počítačový program určený ke vniknutí nebo poškození počítačového systému.)

3 Co takový virus umí? ● a)Typ search and destroy - Virus vyslaný mazat nebo zamezit v přístupu k určitým souborům ● b)Obtížný virus - Virus vyslaný za účelem škádlit oběť jako např. 1000 otevřít a zavřít DVD-ROM atd. ● c)Stealth virus - Virus naprogramovaný tak, aby se někde schoval a po čase začal přijímat úkoly z venčí (internet), využil PC oběti k tomu aby vyřešil úkol a odeslal odpověď.Přičemž velmi zatěžuje PC.

4 Kde se u mě vzal virus? aneb. šíření viru ● a) E- m@il - Virus obsažený v příloze spamu. Ale pokud takový mail odfiltruje spam filter nebo nebudete tak hloupí a spam neotevřete, tak se virus nerozšíří. ● b)Virus se také může rozšířít obyčejným prohlížením webových stránek.Většinou s obsahem 18+.Na takové viry by vás měl upozornit váš antivirový program a okamžitě přerušit spojení se serverem. ● c)Download - Stáhnete si nějaký soubor a při jeho rozbalení se uvolní i virus.Proto před každou instalací stažených souborů proveďte kontrolu souboru.

5 Jaký mají viry účel? ● Vytváří je programátoři velkých softwarových firem, kteří byli propuštěni ze zaměstnání; a ti se svým zaměstnavatelům pomstí vytvořením nějakého viru a jeho vpuštěním do jejich lokální (firemní) sítě aby zničili nebo poškodili firmu. ● Vytváří je mladí programátoři, kteří si chtějí vyzkoušet své schopnosti: pokud se takové viry rozšíří, může to být důsledek chyby nebo neuvědomění si celkového dopadu svojí činnosti ● Viry vytváří programátoři softwarových firem které vytvářejí antivirové programy za účelem zvýšení prodeje svých výrobků.(malá pravděpodobnost) ● Viry jsou jednou z cest, jak ovládnout a řídit větší množství počítačů a využívat je např. k rozesílání spamu.

6 Jak se bránit? ● Na obranu proti virům nám slouži Antivirové programy jako např. NOD32,Avast antivirus,AVG,Kaspersky Anti-Virus

7 Zdroj ● cs.wikipedia.org Thx for watching

8 Dodatek - Virus vs. Červ ● Vir (virus): program, který se připojí k jinému programu nebo systémové oblasti a ty pozmění. Může se nekontrolovatelně rozšiřovat, nebo po svém spuštění vykonat destrukční proceduru. ● Červ (worm): program, který vytváří své kopie do jiných počítačových systémů (sítí). Do systémů se většinou dostane pomocí využití některé z bezpečnostních chyb.


Stáhnout ppt "Jak na to : Počítačový Virus. Co je to počítačový virus? ● Program, který se připojí k jinému programu nebo systémové oblasti a ty pozmění. ● Ukrývá se."

Podobné prezentace


Reklamy Google