Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Poranění hrudníku K poranění dochází K poranění dochází Mezi vnitřní orgány, které jsou tímto ohroženy počítáme Mezi vnitřní orgány, které jsou tímto ohroženy.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Poranění hrudníku K poranění dochází K poranění dochází Mezi vnitřní orgány, které jsou tímto ohroženy počítáme Mezi vnitřní orgány, které jsou tímto ohroženy."— Transkript prezentace:

1 Poranění hrudníku K poranění dochází K poranění dochází Mezi vnitřní orgány, které jsou tímto ohroženy počítáme Mezi vnitřní orgány, které jsou tímto ohroženy počítáme Poranění hrudníku lze rozdělit do dvou skupin na poranění otevřená a zavřená. Poranění hrudníku lze rozdělit do dvou skupin na poranění otevřená a zavřená.

2

3

4 Otevřená poranění Se projevují stavem = pneumotorax Se projevují stavem = pneumotorax To je situace, při níž dojde k porušení stěny hrudní a ……… hrudní a ……… Pneumotorax rozdělujeme na: otevřenýzáklopkový a zavřený.

5 Otevřený pneumotorax Vzduch vnikne do pohrudniční dutiny a vyřadí příslušnou plíci z její činnosti. Vzduch vnikne do pohrudniční dutiny a vyřadí příslušnou plíci z její činnosti.

6 První pomoc při otevřeném pnemotoraxu: Okamžitě zamezit vstupu vzduchu do rány na hrudníku. Ránu sterilně kryjeme poloprodyšným obvazem Okamžitě zamezit vstupu vzduchu do rány na hrudníku. Ránu sterilně kryjeme poloprodyšným obvazem

7

8 Postiženého uložíme do polohy v polosedě, nebo s podloženým hrudníkem (nemáme-li podezření na jiná poranění - břicho, páteř). Postiženého uložíme do polohy v polosedě, nebo s podloženým hrudníkem (nemáme-li podezření na jiná poranění - břicho, páteř). Sledujeme celkový stav Sledujeme celkový stav Zajištění odborné pomoci v nejkratším možném termínu. Zajištění odborné pomoci v nejkratším možném termínu.

9 Záklopkový (ventilový) pneumotorax je stav, kdy při vdechu je vzduch…….. je stav, kdy při vdechu je vzduch…….. První pomocí je………

10 Zavřená (tupá) poranění hrudníku Příčiny: Příčiny: Zlomené žebro – poranění plíce uvnitř hrudníku bez patrného zevního poranění = zavřený pneumotorax

11 První pomocí je především podpora životních funkcí, protišoková opatření a rychlý transport k odborné pomoci. především podpora životních funkcí, protišoková opatření a rychlý transport k odborné pomoci. ve velkém počtu případů může být poraněno i břicho nebo nitrobřišní orgány !! ve velkém počtu případů může být poraněno i břicho nebo nitrobřišní orgány !!


Stáhnout ppt "Poranění hrudníku K poranění dochází K poranění dochází Mezi vnitřní orgány, které jsou tímto ohroženy počítáme Mezi vnitřní orgány, které jsou tímto ohroženy."

Podobné prezentace


Reklamy Google