Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Renewable energy Energie z obnovitelných zdrojů. Solar energy Uvnitř Slunce probíhá termonukleární reakce – vodík se slučuje na helium a přitom se uvolňuje.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Renewable energy Energie z obnovitelných zdrojů. Solar energy Uvnitř Slunce probíhá termonukleární reakce – vodík se slučuje na helium a přitom se uvolňuje."— Transkript prezentace:

1 Renewable energy Energie z obnovitelných zdrojů

2 Solar energy Uvnitř Slunce probíhá termonukleární reakce – vodík se slučuje na helium a přitom se uvolňuje značná energie. Průřez Sluncem: a)aktivní oblast kolem slunečního středu, ve které probíhají termonukleární reakce; b)vrstva horké sluneční hmoty, která tvoří izolaci aktivní oblasti; c)sluneční atmosféra.

3 Přísun energie ze Slunce závisí na zeměpisné poloze Sahara 2 500 kWh ročně na m 2 Česká republika 1150 kWh ročně na m 2

4

5 Sluneční kolektory – černá kovová (nebo plastová) deska, která pohlcuje sluneční záření (absorbér) a teplo přenáší na soustavu trubek s teplonosnou látkou (účinnost 0,5-0,75).

6 Činnost solárního kolektoru

7 Pro čtyřčlennou domácnost je třeba přibližně 6 - 8 m 2 kolektorové plochy, 400 - 600 litrový zásobník a případné ohřívací zařízení k dodatečnému ohřevu vody. Přibližně polovinu celoroční spotřeby pak lze krýt využitím sluneční energie.

8 Linear power tower

9

10 Solar thermal power

11 Fotovoltaické články

12

13 Solární nabíječky

14 Francouz Florian Bailly ujel na solárním kole 12.000 km z Paříže do Tokia za čtyři měsíce, jeho průměrná denní dávka dosahovala 115 km.


Stáhnout ppt "Renewable energy Energie z obnovitelných zdrojů. Solar energy Uvnitř Slunce probíhá termonukleární reakce – vodík se slučuje na helium a přitom se uvolňuje."

Podobné prezentace


Reklamy Google