Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Šifry Zde naleznete různé typy šifer a jejich řešení.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Šifry Zde naleznete různé typy šifer a jejich řešení."— Transkript prezentace:

1 Šifry Zde naleznete různé typy šifer a jejich řešení.

2 Šifrovací mřížka Slouží k vytvoření jak zašifrované tabulky. tak i k vytvoření tabulky, se kterou se daná šifra Dešifruje. Dešifruje se tak, že se na šifru přiloží šifrovací mřížka a nezakrytá písmena se čtou postupně zleva doprava a shora dolů. Po přečtení všech písmen se šifrovací mřížka otočí o 90° a znovu se přečte text, pak se znovu otáčí dokud se mřížka neotočí do původní polohy. Pokud šifrujeme touto šifrou je vhodné odstranit všechny mezery ze vstupního textu. Šifrovací mřížka musí být stejný počet znaků vysoká i široká, počet znaků musí být sudé číslo.

3 Šifrovací mřížka- příklad šifra: oladca cheurn eeztns dnitva arnaaj evzh!e

4 Zkuste tuto šifru pomocí návodu rozluštit.

5 Správný řešení: cerstva zelenina je hodne zdrava a chutna!

6 Každé druhé písmenko Odunwehsrjqetkpruaxstnpydpsoxczarsbi.Odunwehsrjqetkpruaxstnpydpsoxczarsbi.

7 jednoduchá křížovka

8 Obrázková šifra Každý obrázek má význam jednoho slova. Nebo každý 1. písmeno obrázků tvoří slovo či větu. A nebo 1 obrázek= 1písmeno (je třeba tolik obrázků kolik je písmen)

9 slova ukrytá v textu Může mít třeba i tuto podobu: Hledej vyjmenovaná slova po M. V každé větě je ukryté jedno. Najdeš je v posledních slabikách barevných slov. Pálit stromy se nemá. Tohle je němý muž, poraď mu. Známý pes umí skákat. Jde o najít v textu slova. Taky může být slovo ukrytý v poslední slabice jednoho slova a na začátku druhého slova.

10 řešení předchozí úlohy myslit hlemýžď smýkat

11 Umíte vyplit dotazník? Kam by jste co napsaly ?

12 Co mají obrázky společného? Jaký obrázek tam nepatří ? V této úloze máte před sebou několik obrázku a Vy musíte přijít na to co mají společného ( barvu, tvar, počet…) nebo jaký tam nepatří (př. kruh mezi samými čtverci..)

13 Skládání obrázků a dopisu. Myslím si, že není třeba cvičit

14 čtení po zpátku ?ez arfis ahcudondej

15 Zdroje: http://sifry.sourceforge.net/abc_startword.h tmlhttp://sifry.sourceforge.net/abc_startword.h tml http://dakota.skautkostelec.cz/skautska_st ezka/praxe/seznam_sifer.htmhttp://dakota.skautkostelec.cz/skautska_st ezka/praxe/seznam_sifer.htm http://www.9pristav.org/svisti/?q=sifry http://dum.rvp.cz/materialy/ukryta- vyjmenovana-slova-po-m.htmlhttp://dum.rvp.cz/materialy/ukryta- vyjmenovana-slova-po-m.html


Stáhnout ppt "Šifry Zde naleznete různé typy šifer a jejich řešení."

Podobné prezentace


Reklamy Google