Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Montáž bubnové brzdy Ročník:2. Datum vytvoření:prosinec.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Montáž bubnové brzdy Ročník:2. Datum vytvoření:prosinec."— Transkript prezentace:

1 Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Montáž bubnové brzdy Ročník:2. Datum vytvoření:prosinec 2012 Název:VY_32_INOVACE_10.2.08.STR Anotace: Brzdový buben, brzdové čelisti, brzdový váleček, vratné pružiny, samostav brzdy. Metodický pokyn: Materiál inovativním způsobem zužuje vztah mezi teoretickou a praktickou výukou. Fotografie pořízené v reálných podmínkách odborného výcviku dokumentují každý krok pracovního postupu při kontrole, údržbě a opravách částí silničních motorových vozidel. Multimediální výuka se stává názornější a podporuje tak zájem a aktivitu i u slabších žáků. Otázky na konci tématu ověřují, jak žáci danou problematiku zvládli, a po vytištění je lze použít i jako samostatný test. Prezentace je primárně určena pro výklad v hodině, v odborném výcviku tvoří vhodný doplněk při odborných instruktážích před zahájením cvičných prací, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání.

2

3 KONSTRUKCE BRZDY ČÁSTI BUBNOVÉ BRZDY

4 KONTROLA PŘED MONTÁŽÍ KONTROLA BRZDOVÉHO BUBNU ZJEVNÁ POŠKOZENÍ, OPOTŘEBENÍ, TRHLINY, KOROZE APOD.

5 KONTROLA PŘED MONTÁŽÍ PROMĚŘENÍ HÁZIVOSTI A TLOUŠŤKY STĚNY BRZDOVÉHO BUBNU

6 MONTÁŽ BRZDY MONTÁŽ BRZDOVÉHO VÁLEČKU – KONTROLA TĚSNOSTI

7 MONTÁŽ BRZDY MONTÁŽ ROZPĚRKY A PRUŽIN

8 MONTÁŽ BRZDY DETAIL KLÍNKU SAMOSTAVU

9 MONTÁŽ BRZDY PO MONTÁŽI PRUŽIN

10 MONTÁŽ BRZDY SMONTOVANÉ ČELISTI BRZDY

11 MONTÁŽ BRZDY MONTÁŽ LANKA PARKOVACÍ BRZDY

12 MONTÁŽ BRZDY MONTÁŽ PRUŽINY

13 MONTÁŽ BRZDY MONTÁŽ PRUŽINY

14 MONTÁŽ BRZDY BRZDA S NAMONTOVANÝMI PRUŽINAMI

15 MONTÁŽ BRZDY MONTÁŽ ČELISTÍ NA ŠTÍT BRZDY

16 MONTÁŽ BRZDY MONTÁŽ LOŽISEK A TĚSNÍCÍHO KROUŽKU MAZAT !

17 MONTÁŽ BRZDY MONTÁŽ BRZDOVÉHO BUBNU – NASTAVIT PŘEDPĚTÍ LOŽISEK ROZEHNOUT

18 MONTÁŽ BRZDY PROMAZÁNÍ PŘEDNÍHO LOŽISKA

19 MONTÁŽ BRZDY MONTÁŽ VÍČKA – NAPLNIT MAZACÍM TUKEM

20 MONTÁŽ BRZDY DOKONČENÍ MONTÁŽE

21 KONTROLNÍ OTÁZKY 2. Jak začínáme montovat brzdové čelisti? Provedeme montáž rozpěrky, horních pružin a klínku samostavu 3. Co je třeba provést před montáží brzdového bubnu? zalisovat vnější kroužky ložisek do brzdového bubnu opatřit ložiska mazacím tukem nastavit předpětí ložisek – buben se musí volně otáčet 1. Co je předmětem kontroly před montáží bubnové brzdy? kontrola tloušťky třecího obložení čelistí stanovení házivosti a tloušťky stěny brzdového bubnu kontrola těsnosti brzdového válečku

22 Použité zdroje: Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Petr Koblížek.


Stáhnout ppt "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Montáž bubnové brzdy Ročník:2. Datum vytvoření:prosinec."

Podobné prezentace


Reklamy Google