Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Montáž předních tlumičů Ročník:1. Datum vytvoření:březen.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Montáž předních tlumičů Ročník:1. Datum vytvoření:březen."— Transkript prezentace:

1 Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Montáž předních tlumičů Ročník:1. Datum vytvoření:březen 2013 Název:VY_32_INOVACE_10.2.11.STR Anotace: Tlumič odpružení, opěrná miska, ložisko, pružina, prachovka, doraz, stahovák pružin, momentový klíč. Metodický pokyn: Materiál inovativním způsobem zužuje vztah mezi teoretickou a praktickou výukou. Fotografie pořízené v reálných podmínkách odborného výcviku dokumentují každý krok pracovního postupu při kontrole, údržbě a opravách částí silničních motorových vozidel. Multimediální výuka se stává názornější a podporuje tak zájem a aktivitu i u slabších žáků. Otázky na konci tématu ověřují, jak žáci danou problematiku zvládli, a po vytištění je lze použít i jako samostatný test. Prezentace je primárně určena pro výklad v hodině, v odborném výcviku tvoří vhodný doplněk při odborných instruktážích před zahájením cvičných prací, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání.

2

3 ČÁSTI PŘEDNÍHO TLUMIČE

4 MONTÁŽ PŘEDNÍCH TLUMIČŮ STAŽENÍ PRUŽINY DO MONTÁŽNÍCH PŘÍPRAVKŮ

5 MONTÁŽ PŘEDNÍCH TLUMIČŮ MONTÁŽ PRACHOVKY A NÁRAZNÍKU NA TLUMIČ

6 MONTÁŽ PŘEDNÍCH TLUMIČŮ VLOŽENÍ PRUŽINY NA TLUMIČ

7 MONTÁŽ PŘEDNÍCH TLUMIČŮ MONTÁŽ OPĚRNÉ MISKY

8 MONTÁŽ PŘEDNÍCH TLUMIČŮ MONTÁŽ HORNÍHO ULOŽENÍ TLUMIČE (LOŽISKA) MAZAT !

9 MONTÁŽ PŘEDNÍCH TLUMIČŮ MONTÁŽ HORNÍHO ULOŽENÍ TLUMIČE

10 MONTÁŽ PŘEDNÍCH TLUMIČŮ MONTÁŽ HORNÍHO ULOŽENÍ TLUMIČE

11 MONTÁŽ PŘEDNÍCH TLUMIČŮ MONTÁŽ HORNÍHO ULOŽENÍ TLUMIČE

12 MONTÁŽ PŘEDNÍCH TLUMIČŮ UTAHOVÁNÍ MATICE MOMENTOVÝM KLÍČEM 50 Nm

13 MONTÁŽ PŘEDNÍCH TLUMIČŮ OČISTĚNÍ SPODNÍHO UCHYCENÍ TLUMIČE

14 MONTÁŽ PŘEDNÍCH TLUMIČŮ MAZÁNÍ PŘED MONTÁŽÍ

15 MONTÁŽ PŘEDNÍCH TLUMIČŮ MONTÁŽ SPODNÍHO UCHYCENÍ TLUMIČE

16 MONTÁŽ PŘEDNÍCH TLUMIČŮ MONTÁŽ HORNÍHO ULOŽENÍ TLUMIČE

17 MONTÁŽ PŘEDNÍCH TLUMIČŮ MONTÁŽ STABILIZÁTORU

18 DŮLEŽITÉ PO DOKONČENÍ MONTÁŽE JE NUTNÉ PROVÉST KONTROLU GEOMETRIE PŘEDNÍ NÁPRAVY A PRO VYLOUČENÍ PŘÍPADNÝCH ZÁVAD I JÍZDNÍ ZKOUŠKU

19 KONTROLNÍ OTÁZKY 2. Co je třeba provést při montáži horního uložení tlumiče? namazat ložisko uložení mazacím tukem použít novou samojistící matici spoj dotáhnout předepsaným utahovacím momentem 3. Po celkové montáži tlumičů je nutné provést: kontrolu geometrie přední nápravy jízdní zkoušku 1. Před montáží tlumiče je vždy třeba: překontrolovat stav pružiny (koroze, trhliny, lomy, únava) pružinu stáhnout v montážních přípravcích

20 Použité zdroje: Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Petr Koblížek.


Stáhnout ppt "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Montáž předních tlumičů Ročník:1. Datum vytvoření:březen."

Podobné prezentace


Reklamy Google