Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

USA – 2000 Motorcycle Rally IRENA VLKOVÁ profesorka.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "USA – 2000 Motorcycle Rally IRENA VLKOVÁ profesorka."— Transkript prezentace:

1

2 USA – 2000 Motorcycle Rally IRENA VLKOVÁ profesorka

3 Motorcycle Rally S motorkami se kamarádím doslova už od svého narození. Všechny rodinné cesty a výlety, včetně cesty mé maminky do porodnice, se totiž nekonaly v autě, nýbrž na silné motorce se sajdkou (boční dvojsedačkou pro mne a bráchu). Říkali jsme jí Viktorka a dost jsme si s ní užili (třeba když sajdka při jízdě odpadla i s námi dětmi do lesa u silnice, aniž by si toho táta všimnul).

4 Motorcycle Rally

5

6 Ale zpět do USA. Každý správný motorkář zná Sturgis, schovaný uprostřed the Black Hills (Černých kopců) v Jižní Dakotě. Vždycky začátkem srpna se tohle malé poklidné americké městečko přemění díky celosvětovému Motorcycle Rally v non- stop řvoucí a troubící, letos přes půlmiliónovou sešlost těch nejbizarnějších modelů Harley-Davidson, Kawasaki, Indian…

7 Motorcycle Rally

8

9 Dostat se v době rally do této Mekky všech motorkářů není vůbec snadné. Cílem většiny běžných turistů je nedaleká hora Mt.Rushmore (s vytesanými hlavami amerických státníků), někdy ještě nanejvýš Rapid City, ale o jen několik mil vzdáleném Sturgisu většinou nemají takoví "cestovatelé" ani tušení a pokračují dále na západní nebo východní pobřeží. Během týdenního rally trvá jindy několikaminutová cesta na motorce z Rapid City do Sturgisu šest hodin i více a v blízkých kempech jsou místa pro přespání měřena na palce.

10 Motorcycle Rally

11 O Sturgisu vím již dlouho, ale všechna má americká putování, která jsou vždy flexibilní, bez přesného cestovního plánu, se mu zatím z neznámých důvodů vyhýbala. Až letos, díky kamarádským americkým motorkářům, se mi podařilo prožít si tohle rally s nimi, v jednom z motorkářských kempů přímo ve Sturgisu. Kromě jedinečných zážitků jsem si přivezla i pár informací, které by vás mohly zajímat.

12 Motorcycle Rally

13

14

15 Nevíte-li, co s přebytečnými 1.500 dolary, pronajměte si na týden třílůžkovou chatku v motorkářském kempu.

16 Motorcycle Rally Motorek, které fotíte, se nikdy nedotýkejte. Jejich majitelé jsou velmI úzkostliví na každý otisk vašeho prstu.

17 Motorcycle Rally

18 Nepodceňujte helmu. Ne že by vám při nezřízené rychlosti některých strojů mohla zachránit život, ale ušetří vás od zoufalého rozmotávání zacuchaných vlasů.

19 Motorcycle Rally

20 Nespoléhejte se na to, že během vašeho večerního posezení v hospůdce jízdou rozpálená motorka vychladne. Suvenýr v podobě jizvy na mém lýtku dotvrzuje, že opak je pravdou.

21 Motorcycle Rally

22 Při jízdě nezapomínejte jako spolujezdec nadšeně mávat na ostatní motorkáře. Potrpí si na to stejně jako kdysi naši vodáci.

23 Motorcycle Rally S příjezdem do města se od vás čeká, že si jako spolujezdec uvolníte řemínek u přilby na důkaz své touhy po volnosti a svobodě. (Celkový dojem můžete ještě umocnit zalehnutím na zadní opěradlo.)

24 Motorcycle Rally

25 Motorkáři bývají v hospodách ti nejlepší společníci: neopíjejí se (venku čeká motorka a nezřídka i policajt), ochotně zajišťují bezplatný odvoz a nedělají zbytečné řeči.

26 Motorcycle Rally

27 Malý stříbrný nebo mosazný zvoneček zavěšený na výfuku má ochránit americké řidiče od silničních skřítků Evil Road Spirits. Ti způsobují všechny nehody a problémy motorkářů. Magická síla zvonečků darovaných je dvojnásobná.

28 Motorcycle Rally

29 Vůdčí pozice Harley-Davidson začíná být ohrožována stále oblíbenější značkou Indian, klasickými, plnoblatníkovými motorkami, které stály u samotného zrodu rally. Vůdčí pozice Harley-Davidson začíná být ohrožována stále oblíbenější značkou Indian, klasickými, plnoblatníkovými motorkami, které stály u samotného zrodu rally.

30 Motorcycle Rally

31

32 Protože Harley-Davidson vyžaduje díky svému nepřetržitému třasu každotýdenní kontrolu (mému nedbalému kamarádovi "harlejákovi" upadávaly při jízdě kusy motorky), dávají někteří řidiči přednost spolehlivosti před módností a jezdí na motorkách Kawasaki.

33 Motorcycle Rally

34 A jedna rada mým studentkám: Nestopujte ve Sturgisu po příjezdu obávaných Hells Angels, motorkářského klanu z Los Angeles.

35 Motorcycle Rally

36 Fantazie při výzdobě motorek nezná hranic. Vozí na sobě v barvách a chromu utopené démony, zuřící vlky, hady, lebky, orly, těla vnadných krásek, tedy atributy světa mužských drsňáků. Některé motorky jsou potaženy bizoní kůží a řidítka jsou nahrazena bizoními rohy.

37 Motorcycle Rally

38

39

40

41

42

43 Sturgisské motorky poznáte podle červeného pruhu.

44 Motorcycle Rally Oblíbenou se stává inovovaná tříkolka tricycle, někdy doplněná i stříškou, takže připomíná spíše golfový vozík.

45 Motorcycle Rally

46

47

48 Rally se stává přehlídkou typické motorkářské módy: kůže, kůže a zase kůže (kožené je i spodní prádlo spolujezdkyň), hlavy mrtvých vlků místo klobouků, šátečky bandannas, živí hadi nahrazující šály, piercing na opravdu "všech" částech těla, plavky patriotek ušité z americké vlajky, plejáda kovových cvočků a ozdob...

49 Motorcycle Rally

50

51

52 Motorkáři (bikers) nejsou žádní společenští odpadlíci. Mezi farmáři a umělci tu najdete doktory, učitele, právníky, setkala jsem se tu i s bankéřem.

53 Motorcycle Rally

54 Láska k větru ve vlasech a posezení nad řvoucím motorem přivádí do Sturgisu motorkáře bez ohledu na věk nebo pohlaví.

55 Motorcycle Rally

56 Během týdne každoročního rally je Sturgis přeplněn tetovacími salónky (je zvykem si každý rok přivézt na své kůži nový obrázek jako suvenýr), obchodníky s liščími ocasy, s kůží rysa červeného (bobcat), s bizoními a býčími pohlavními orgány nebo s doplňky vyrobenými z lebky nebo chřestýše.

57 Motorcycle Rally

58 Na své si přijdou i muzikantské uši. Večery v městečku Sturgis jsou zasvěceny rocku, blues, westernu a jazzu, v podání jak místních, tak špičkových amerických kapel a sólistů (the Doobie Brothers, ZZ Top, Steppenwolf, Joan Jett, Neil Diamond, Tanya Tucker, Waylon Jennings...)

59 Motorcycle Rally


Stáhnout ppt "USA – 2000 Motorcycle Rally IRENA VLKOVÁ profesorka."

Podobné prezentace


Reklamy Google