Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Výměna rozvodového řetězu Ročník:2. Datum vytvoření:leden.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Výměna rozvodového řetězu Ročník:2. Datum vytvoření:leden."— Transkript prezentace:

1 Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Výměna rozvodového řetězu Ročník:2. Datum vytvoření:leden 2014 Název:VY_32_INOVACE_12.2.15.STR Anotace: Víko klikové skříně, čerpadlo oleje a chladící kapaliny, alternátor, rozdělovač, rozvodový řetěz, řetězová kola, vačkový hřídel. Metodický pokyn: Materiál inovativním způsobem zužuje vztah mezi teoretickou a praktickou výukou. Fotografie pořízené v reálných podmínkách odborného výcviku dokumentují každý krok pracovního postupu při kontrole, údržbě a opravách částí silničních motorových vozidel. Multimediální výuka se stává názornější a podporuje tak zájem a aktivitu i u slabších žáků. Otázky na konci tématu ověřují, jak žáci danou problematiku zvládli, a po vytištění je lze použít i jako samostatný test. Prezentace je primárně určena pro výklad v hodině, v odborném výcviku tvoří vhodný doplněk při odborných instruktážích před zahájením cvičných prací, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání.

2

3 DEMONTÁŽ VYPUŠTĚNÍ OLEJE Z MOTORU A DEMONTÁŽ SPODNÍHO VÍKA KLIKOVÉ SKŘÍNĚ

4 DEMONTÁŽ DEMONTÁŽ ČERPADLA OLEJE

5 DEMONTÁŽ UVOLNĚNÍ A DEMONTÁŽ ŘEMENU PRO POHON ALTERNÁTORU A VODNÍHO ČERPADLA

6 DEMONTÁŽ DEMONTÁŽ ŘEMENICE KLIKOVÉHO HŘÍDELE

7 DEMONTÁŽ DEMONTÁŽ ROZDĚLOVAČE

8 DEMONTÁŽ DEMONTÁŽ KRYTU ROZVODU

9 DEMONTÁŽ NASTAVENÍ ROZVODU NA ZNAČKY 12 ČEPŮ MEZI ZNAČKAMI NA ŘETĚZOVÝCH KOLECH

10 DEMONTÁŽ ZAJIŠTĚNÍ KLIKOVÉHO HŘÍDELE

11 DEMONTÁŽ DEMONTÁŽ POHONU ROZDĚLOVAČE

12 DEMONTÁŽ UVOLNĚNÍ A DEMONTÁŽ ROZVODOVÝCH KOL S ŘETĚZEM

13 DEMONTÁŽ 1 – KLIKOVÝ HŘÍDEL 2 – VAČKOVÝ HŘÍDEL

14 MONTÁŽ NASTAVENÍ ROZVODŮ

15 MONTÁŽ MONTÁŽ ROZVODŮ NA ČEPY HŘÍDELŮ

16 MONTÁŽ MONTÁŽ ŠROUBŮ A OZUBENÉHO KOLA PRO POHON ROZDĚLOVAČE

17 MONTÁŽ MONTÁŽ KRYTU A ROZDĚLOVAČE

18 MONTÁŽ MONTÁŽ ŘEMENICE KLIKOVÉHO HŘÍDELE MONTÁŽ A NAPNUTÍ ŘEMENU POHONU ALTERNÁTORU A VODNÍHO ČERPADLA

19 MONTÁŽ MONTÁŽ ČERPADLA OLEJE A VÍKA KLIKOVÉ SKŘÍNĚ NOVÉ TĚSNĚNÍ

20 DOKONČENÍ MONTÁŽE DEMONTÁŽ PŘÍPRAVKU PRO ZAJIŠTĚNÍ KLIKOVÉHO HŘÍDELE DOPLNĚNÍ OLEJE DO MOTORU KONTROLA ČASOVÁNÍ VENTILOVÉHO ROZVODU

21 KONTROLNÍ OTÁZKY 1.Co je třeba provést před demontáží rozvodu? nastavit rozvody na značky zajistit klikový hřídel pomocí přípravku 2. Jak provedeme nastavení rozvodu před montáží? pomocí značek na řetězových kolech mezi značkami musí být 12 čepů řetězu 3. Po dokončení montáže provedeme? doplnění oleje do motoru seřízení a kontrolu časování ventilového rozvodu

22 Použité zdroje: Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Petr Koblížek.


Stáhnout ppt "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Výměna rozvodového řetězu Ročník:2. Datum vytvoření:leden."

Podobné prezentace


Reklamy Google