Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VRTACÍ PŘÍPRAVKY Úvod Přípravky jsou výrobní pomůcky, které slouží k rychlému a spolehlivému ustavení obráběné součásti v požadované poloze na obráběcím.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VRTACÍ PŘÍPRAVKY Úvod Přípravky jsou výrobní pomůcky, které slouží k rychlému a spolehlivému ustavení obráběné součásti v požadované poloze na obráběcím."— Transkript prezentace:

1

2 VRTACÍ PŘÍPRAVKY

3 Úvod Přípravky jsou výrobní pomůcky, které slouží k rychlému a spolehlivému ustavení obráběné součásti v požadované poloze na obráběcím stroji a k jejímu pevnému a bezpečnému upnutí. Také slouží pro vedení nástroje při obrábění. Přípravky umožňují zvýšit produktivitu práce, bezpečnost a jejich používáním se zajišťuje přesnější výroba, kde je vyrobeno méně zmetků a je možná práce i na více strojích najednou. Jejich nevýhodou je na druhou stranu náročnost na zhotovení, což je drahé, a proto se používají většinou v sériové výrobě.

4 Vrtací přípravek Je nejčastěji navrhovaným přípravkem. Má zajistit vyvrtání díry v požadované toleranci, zlepšit vedení vrtacího (vyvrtávacího) nástroje a výrobu součásti vůbec umožnit či usnadnit.

5 Vrtací přípravek

6 Konec


Stáhnout ppt "VRTACÍ PŘÍPRAVKY Úvod Přípravky jsou výrobní pomůcky, které slouží k rychlému a spolehlivému ustavení obráběné součásti v požadované poloze na obráběcím."

Podobné prezentace


Reklamy Google