Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Zabrušování ventilů Ročník:2. Datum vytvoření:leden 2014 Název:VY_32_INOVACE_12.2.05.STR.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Zabrušování ventilů Ročník:2. Datum vytvoření:leden 2014 Název:VY_32_INOVACE_12.2.05.STR."— Transkript prezentace:

1 Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Zabrušování ventilů Ročník:2. Datum vytvoření:leden 2014 Název:VY_32_INOVACE_12.2.05.STR Anotace: Ventil, ventilové sedlo, brusná pasta, těsnost ventilu, zkouška těsnosti. Metodický pokyn: Materiál inovativním způsobem zužuje vztah mezi teoretickou a praktickou výukou. Fotografie pořízené v reálných podmínkách odborného výcviku dokumentují každý krok pracovního postupu při kontrole, údržbě a opravách částí silničních motorových vozidel. Multimediální výuka se stává názornější a podporuje tak zájem a aktivitu i u slabších žáků. Otázky na konci tématu ověřují, jak žáci danou problematiku zvládli, a po vytištění je lze použít i jako samostatný test. Prezentace je primárně určena pro výklad v hodině, v odborném výcviku tvoří vhodný doplněk při odborných instruktážích před zahájením cvičných prací, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání.

2

3 ZABRUŠOVÁNÍ VENTILŮ PROVÁDÍME ZA ÚČELEM ZAJIŠTĚNÍ TĚSNOSTI MEZI SEDLEM A VENTILEM TALÍŘEK VENTILU SE ZABRUŠUJE VZÁJEMNĚ S VENTILOVÝM SEDLEM PO ZABROUŠENÍ SE PROVEDE ZKOUŠKA TĚSNOSTI

4 ZABRUŠOVÁNÍ VENTILŮ VYLOUČÍME ZJEVNÁ OPOTŘEBENÍ A POŠKOZENÍ VENTILU I SEDLA

5 ZABRUŠOVÁNÍ VENTILŮ POUŽIJEME NOVÝ VENTIL NEBO TALÍŘEK ZABROUSÍME NA SPECIÁLNÍ BRUSCE

6 ZABRUŠOVÁNÍ VENTILŮ NA TALÍŘEK VENTILU NANESEME ZABRUŠOVACÍ PASTU

7 ZABRUŠOVÁNÍ VENTILŮ DŘÍK VENTILU NAMAŽEME OLEJEM

8 ZABRUŠOVÁNÍ VENTILŮ VLOŽÍME VENTIL DO VODÍTKA A PROVEDEME ZABRUŠOVÁNÍ PŘÍPRAVEK

9 ZABRUŠOVÁNÍ VENTILŮ ZABRUŠOVÁNÍ PROVÁDÍME AŽ DO DOBY, KDY JE POVRCH PLOCH STEJNOMĚRNĚ ZABROUŠEN

10 ZABRUŠOVÁNÍ VENTILŮ VENTILOVÉ SEDLO I VENTIL ŘÁDNĚ OČISTÍME

11 ZKOUŠKA ZABROUŠENÍ NANESENÍ BARVY PROTOČENÍ VENTILU V SEDLE

12 ZKOUŠKA ZABROUŠENÍ ZMĚŘENÍ OTISKU VZÁJEMNÝ OTISK 1,6 mm

13 KONTROLNÍ OTÁZKY 1.Proč provádíme zabrušování ventilů? z důvodu zajištění těsnosti mezi talířkem ventilu a sedlem 2.Co je podstatou zabrušování ventilů? vzájemné zabroušení ventilu a sedla pomocí brusné pasty 3. Kdy ukončíme zabrušování ventilů? pokud je stejnoměrná stopa po zabroušení na talířku i sedle když velikost zabroušení na ventilu splňuje stanovenou mez 4. Jak měříme správnost zabroušení ventilu? na ventil naneseme barvu ventil protočíme v sedle změříme šířku otisku na talířku ventilu

14 Použité zdroje: Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Petr Koblížek.


Stáhnout ppt "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Zabrušování ventilů Ročník:2. Datum vytvoření:leden 2014 Název:VY_32_INOVACE_12.2.05.STR."

Podobné prezentace


Reklamy Google