Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Krychle, kvádr Mgr. Lenka Krčová Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech registrační číslo.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Krychle, kvádr Mgr. Lenka Krčová Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech registrační číslo."— Transkript prezentace:

1 Krychle, kvádr Mgr. Lenka Krčová Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.26/02.0068

2 A D C B D´ A´ C´ B´ STĚNOVÁ A TĚLESOVÁ ÚHLOPŘÍČKA KRYCHLE Stěnová úhlopříčka Stěnová úhlopříčka – spojuje dva protilehlé vrcholy jedné stěny. Tělesová úhlopříčka Tělesová úhlopříčka – spojuje dva protilehlé vrcholy, které neleží na téže stěně.

3 SÍŤ KRYCHLE

4 OBJEM KRYCHLE a a a V = a. a. a Objem krychle je součin všech tří jeho rozměrů.

5 Př.: Vypočítej objem krychle 2 dm 0,2 m 20 cm V = 2 dm. 2 dm. 2 dm V = 8 dm 3 Všechny rozměry musí být vyjádřeny ve stejných jednotkách.

6 POVRCH KRYCHLE a a a a aa S = 6. a. a S = a. a

7 A DC B D´ A´ C´ B´ STĚNOVÁ A TĚLESOVÁ ÚHLOPŘÍČKA KVÁDRU Stěnová úhlopříčka Stěnová úhlopříčka – spojuje dva protilehlé vrcholy jedné stěny. Tělesová úhlopříčka Tělesová úhlopříčka – spojuje dva protilehlé vrcholy, které neleží na téže stěně.

8 SÍŤ KVÁDRU

9 OBJEM KVÁDRU a c b V = a. b. c Objem kvádru je součin všech tří jeho rozměrů.

10 Př.: Vypočítej objem kvádru 6 cm 8 cm 5 cm V = 6 cm. 5 cm. 8 cm V = 240 cm 3 Všechny rozměry musí být vyjádřeny ve stejných jednotkách.

11 POVRCH KVÁDRU a c b c ba S = 2. a. b + 2. a. c + 2. b.c nebo S = 2. ( a. b + a. c + b. c)

12 Použité zdroje: Objekty použité k vytvoření této prezentace jsou součástí Microsoft PowerPoint, dále vlastní nápady. Materiály jsou určeny pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech základních škol. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Lenka Krčová. Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.26/02.0068


Stáhnout ppt "Krychle, kvádr Mgr. Lenka Krčová Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech registrační číslo."

Podobné prezentace


Reklamy Google