Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jan Šafařík Ondra Hurtík Zatmění Slunce Při zatmění Slunce naráží sluneční svit do Měsíce a tím vytváří stín, který dopadá na kousek Země.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jan Šafařík Ondra Hurtík Zatmění Slunce Při zatmění Slunce naráží sluneční svit do Měsíce a tím vytváří stín, který dopadá na kousek Země."— Transkript prezentace:

1

2 Jan Šafařík Ondra Hurtík

3 Zatmění Slunce Při zatmění Slunce naráží sluneční svit do Měsíce a tím vytváří stín, který dopadá na kousek Země

4 Zatmění Slunce Zatmění Slunce je velmi vzácné. Poslední zatmění bylo 11. srpna 1999. Na Slunce se při zatmění nedá koukat bez zvláštních černých sklíček.

5 Fotogalerie

6 Zatmění Měsíce Při zatmění Měsíce je Měsíc schovaný za Zemí : Slunce Země Měsíc Průměr Měsíce je 3 476 km, vzdálenost od Země 384 400 km, stáří 4,5 miliardy let

7 Zatmění Měsíce

8 Střídání ročních dob

9 Střídání ročních dob Roční doby se střídají podle toho, kolik slunečního svitu dopadá na severní nebo jižní polokouli, protože zemská osa je nakloněná. Při jarní a podzimní rovnodennosti dopadá nejvíce slunečního svitu na rovník. Viz model.

10 Střídání dne a noci

11 Děkujeme za pozornost


Stáhnout ppt "Jan Šafařík Ondra Hurtík Zatmění Slunce Při zatmění Slunce naráží sluneční svit do Měsíce a tím vytváří stín, který dopadá na kousek Země."

Podobné prezentace


Reklamy Google