Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Střídání dne a noci a ročních období Za předpokladu použití psacích potřeb.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Střídání dne a noci a ročních období Za předpokladu použití psacích potřeb."— Transkript prezentace:

1 Střídání dne a noci a ročních období Za předpokladu použití psacích potřeb

2 Proč se střídá den a noc Země se otáčí kolem své osy a Slunce ji osvětluje. Ta polovina Země, která je Sluncem právě osvětlená, má den, na neosvětlené straně Země je noc. Jednou se Země otočí kolem osy za________. Pouze na zemských ________se den a noc nestřídá.

3 Proč se střídají roční období Země obíhá kolem Slunce a současně se otáčí kolem své osy. Ke Slunci je někdy přikloněna více severní polokoule, jindy jižní polokoule. 21. června je severní polokoule přikloněna ke Slunci nejvíce-nejméně(vyber). 21. prosince je severní polokoule přikloněna ke Slunci nejvíce-nejméně(vyber). 21. března a 23. září Slunce osvětluje-neosvět- luje(vyber) obě polokoule Země stejně.

4 Tajenka Vylušti, co u nás může nastat na jaře a na podzim: 1.365 dní.. K 2.Podoba Měsíce N.. 3.První v cíli V.... 4.1. leden N... R.. 5.Slavnost.... V. 6.Roční období.. D... 7.V noci se zdá.. N 8.Ústrojí čichu N.. 9.Všechno nebo … N.. 10.Roční období J... 11.Hvězda S..... 12.Ukazovací zájmeno. O

5 Tajenka Vylušti, co u nás může nastat v zimě a v létě: 1.Přítel člověka.. S 2.Včely sbírají. Y. 3.Ústrojí sluchu.. O 4.Lež má krátké … N... 5.Ústrojí zraku.. I 6.Železo, zlato,stříbro.. V 7.365 dní.. K 8.Část chodidla P... 9.Vodní …...


Stáhnout ppt "Střídání dne a noci a ročních období Za předpokladu použití psacích potřeb."

Podobné prezentace


Reklamy Google