Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ARGENTINA Natálie Vašková. ARGENTINA ZÁKLADNÍ INFORMACE  Leží v jižní části Jižní Ameriky  Hlavní město: Buenos Aires  Státní zřízení: federativní.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ARGENTINA Natálie Vašková. ARGENTINA ZÁKLADNÍ INFORMACE  Leží v jižní části Jižní Ameriky  Hlavní město: Buenos Aires  Státní zřízení: federativní."— Transkript prezentace:

1 ARGENTINA Natálie Vašková

2 ARGENTINA

3 ZÁKLADNÍ INFORMACE  Leží v jižní části Jižní Ameriky  Hlavní město: Buenos Aires  Státní zřízení: federativní republika  Rozloha: km²  Počet obyvatel:  Sousední státy: Bolívie, Paraguay, Brazílie, Uruguay, Chile  Jazyk: španělština  Časové pásmo: -4 hodiny od České republiky  Měna: argentinské peso

4 PAMPA  Je to mírně zvlněná nebo zcela rovná krajina, kde roste pouze tráva a sem tam i nízký keř.  Pokrývá většinu území argentinské Patagonie. Vyčnívají z ní osamělé a ospalé vesnice s cihlovými domky a obydlími z 19. stol.  Pase se tam dobytek a fouká silný vítr.

5 ZEMĚDĚLSTVÍ  Argentinská Pampa je největší obilnicí jižní polokoule.  Důležitou úlohu v hospodářství Argentiny hraje chov dobytka a produkce masa.  Pěstují se tam především obilniny, slunečnicová semena, čirok, rýže, čaj, zelenina, ovoce, pomeranče, citróny, cukrová třtina, len, podzemnice olejná, brambory, vojtěška, bavlna a tabák.  Chovají se tam ovce, prasata, koně, drůbež a skot.

6 NEROSTNÉ SUROVINY  Nejvýznamnější je těžba ropy.  Dále se tam těží uhlí, železná ruda, olovo, zemní plyn, wolfram, zinek, uran, zlato, stříbro a tuha.

7 OHŇOVÁ ZEMĚ  Hlavní město: Ushuaia  Počet obyvatel:  Rozloha: km²  Je to nejjižnější výběžek amerického kontinentu.  Je rozdělena mezi Argentinu a Chile. Skládá se z velkého stejnojmenného ostrova a z dalších drobných ostrůvků.  Název Ohňová země dali této krajině první evropští mořeplavci.  Jediným hospodářským využitím této části Ameriky je těžba ropy, zemního plynu, chov dobytka a rybolov.

8 OHŇOVÁ ZEMĚ

9 MĚSTA RosarioCórdoba

10 MĚSTA Buenos Aires Mendoza

11 MĚSTA La Plata

12 ZDROJE I  Zeměpis světa 2   oblasti.php?s=&id_provincie=25&id_place=38     oblasti.php?s=&id_provincie=34&id_place=39  

13 ZDROJE II  saurashtra-news.html   html   province-of-cordoba-c61.htmlhttp://cs.wikipedia.org/wiki/Argentina    visit/  htm


Stáhnout ppt "ARGENTINA Natálie Vašková. ARGENTINA ZÁKLADNÍ INFORMACE  Leží v jižní části Jižní Ameriky  Hlavní město: Buenos Aires  Státní zřízení: federativní."

Podobné prezentace


Reklamy Google