Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_V/2_INOVACE_16_Střídání ročních období Střídání ročních období Miroslav Kaňok.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_V/2_INOVACE_16_Střídání ročních období Střídání ročních období Miroslav Kaňok."— Transkript prezentace:

1 VY_V/2_INOVACE_16_Střídání ročních období Střídání ročních období Miroslav Kaňok

2 OBSAH Střídání ročních obdobíStřídání ročních období Použité zdrojePoužité zdroje

3 Střídání ročních období Země obíhá kolem Slunce a současně se otáčí kolem své osy (různý dopad slunečních paprsků během roku).Země obíhá kolem Slunce a současně se otáčí kolem své osy (různý dopad slunečních paprsků během roku) severní polokoule přikloněna nejvíce ke Slunci, začíná léto (jižní polokoule odkloněna – začátek zimy) severní polokoule přikloněna nejvíce ke Slunci, začíná léto (jižní polokoule odkloněna – začátek zimy) a Slunce ohřívá a osvětluje stejně obě polokoule, když je na severní polokouli jaro, na jižní je podzim a naopak a Slunce ohřívá a osvětluje stejně obě polokoule, když je na severní polokouli jaro, na jižní je podzim a naopak severní polokoule nejvíce odkloněna nejvíce od Slunce, začíná zima (jižní polokoule přikloněna – začátek léta) severní polokoule nejvíce odkloněna nejvíce od Slunce, začíná zima (jižní polokoule přikloněna – začátek léta).

4 Střídání ročních období jaro podzim léto zima Slunce

5 POUŽITÉ ZDROJE  Kholová H. Přírodověda pro pátý ročník – Země ve Vesmíru. Praha: Alter, s.  Dostupný pod licencí GNU Free Documentation License na WWW:  Sun jpg Sun jpg  Rotating_earth_(large).gif Rotating_earth_(large).gif


Stáhnout ppt "VY_V/2_INOVACE_16_Střídání ročních období Střídání ročních období Miroslav Kaňok."

Podobné prezentace


Reklamy Google