Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_V/2_INOVACE_16_Střídání ročních období Střídání ročních období Miroslav Kaňok.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_V/2_INOVACE_16_Střídání ročních období Střídání ročních období Miroslav Kaňok."— Transkript prezentace:

1 VY_V/2_INOVACE_16_Střídání ročních období Střídání ročních období Miroslav Kaňok

2 OBSAH Střídání ročních obdobíStřídání ročních období Použité zdrojePoužité zdroje

3 Střídání ročních období Země obíhá kolem Slunce a současně se otáčí kolem své osy (různý dopad slunečních paprsků během roku).Země obíhá kolem Slunce a současně se otáčí kolem své osy (různý dopad slunečních paprsků během roku). 21. 6. severní polokoule přikloněna nejvíce ke Slunci, začíná léto (jižní polokoule odkloněna – začátek zimy).21. 6. severní polokoule přikloněna nejvíce ke Slunci, začíná léto (jižní polokoule odkloněna – začátek zimy). 21. 3. a 23. 9. Slunce ohřívá a osvětluje stejně obě polokoule, když je na severní polokouli jaro, na jižní je podzim a naopak.21. 3. a 23. 9. Slunce ohřívá a osvětluje stejně obě polokoule, když je na severní polokouli jaro, na jižní je podzim a naopak. 21. 12. severní polokoule nejvíce odkloněna nejvíce od Slunce, začíná zima (jižní polokoule přikloněna – začátek léta).21. 12. severní polokoule nejvíce odkloněna nejvíce od Slunce, začíná zima (jižní polokoule přikloněna – začátek léta).

4 Střídání ročních období 21.3. 21.6. 23.9. 21.12. jaro podzim léto zima Slunce

5 POUŽITÉ ZDROJE  Kholová H. Přírodověda pro pátý ročník – Země ve Vesmíru. Praha: Alter, 1997. 40 s.  Dostupný pod licencí GNU Free Documentation License na WWW:  http://commons.wikimedia.org/wiki/File: Sun920607.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/File: Sun920607.jpg  http://commons.wikimedia.org/wiki/File: Rotating_earth_(large).gif http://commons.wikimedia.org/wiki/File: Rotating_earth_(large).gif


Stáhnout ppt "VY_V/2_INOVACE_16_Střídání ročních období Střídání ročních období Miroslav Kaňok."

Podobné prezentace


Reklamy Google