Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Praktická maturita Pavla Veverková, 4. B Suchozemská elva Pavla Veverková, 4. B Suchozemská želva.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Praktická maturita Pavla Veverková, 4. B Suchozemská elva Pavla Veverková, 4. B Suchozemská želva."— Transkript prezentace:

1 Praktická maturita Pavla Veverková, 4. B Suchozemská elva Pavla Veverková, 4. B Suchozemská želva

2 2 Obsah  Popis a výskyt Popis a výskyt Popis a výskyt  Potrava Potrava  Aktivita Aktivita  Onemocnění Onemocnění  Rozmnožování Rozmnožování  Cena Cena  Koupě Koupě  Terárium Terárium  Fotografie Fotografie

3 3 Popis a výskyt  Želva stepní  lat: Testudo horsfieldii  Želva čtyřprstá Želvu čtyřprstou lze identifikovat jednak podle takřka okrouhlého a na vrcholu plochého karapaxu, jednak podle počtu prstů na nohou, má totiž jen čtyři prsty, která jsou až k drapům srostlé. Želvu čtyřprstou lze identifikovat jednak podle takřka okrouhlého a na vrcholu plochého karapaxu, jednak podle počtu prstů na nohou, má totiž jen čtyři prsty, která jsou až k drapům srostlé. Je nejodolnějším druhem suchozemské želvy, její nejsevernější přirozený výskyt je v Novokujbyševsku, v Rusku na Volze. Je nejodolnějším druhem suchozemské želvy, její nejsevernější přirozený výskyt je v Novokujbyševsku, v Rusku na Volze.

4 4 Potrava  Patří mezi býložravce, ale občas můžeme stravu zpestřit nějakým kouskem masa. Hlavní potravou této želvy jsou :  rostliny (takřka výhradně listy, plody a květy), například listy smetánky lékařské, sušené byliny, saláty, jablka, jahody, jetel, jitrocel, růže, květy pampelišek, zelí, avokádo, kiwi, meloun, meruňky, banány, okurky, maliny, vajíčka, mrkve, švestky, nejrůznější druhy picnín, ale také hmyz, šneky, žížaly a dokonce i drobné kůstky.  Čím je strava pestřejší, tím lépe, kvůli potřebným vitamínům a minerálům.

5 5 Aktivita  Je aktivní ve dne, párkrát si zdřímne, večer spí. Je velmi čilý, rád hrabe a šplhá  Ve venkovním výběhu dokáže želva kopat až 12 m dlouhé podzemní chodby.  Je velmi zvědavá, proto ráda vše zkoumá. DÉLKA ŽIVOTA: Suchozemské želvy se dožívají i přes 50 let, je to tedy mazlíček, který s Vámi bude velice dlouho :) Suchozemské želvy se dožívají i přes 50 let, je to tedy mazlíček, který s Vámi bude velice dlouho :)

6 6 Onemocn ě ní  AVITAMINÓZA (NEDOSTATEK VITAMINŮ) : Je častá u mláďat. Onemocnění se nazývá křivice (rachitida). Léčení ne vždy pomáhá, je jen nutné zajistit veterinární ošetření. Želva potřebuje nedostatek vápníku, vitamínů A a D (ze slunce). Nedostatek vápníků se pozná podle měknutí krunýře. Je častá u mláďat. Onemocnění se nazývá křivice (rachitida). Léčení ne vždy pomáhá, je jen nutné zajistit veterinární ošetření. Želva potřebuje nedostatek vápníku, vitamínů A a D (ze slunce). Nedostatek vápníků se pozná podle měknutí krunýře.

7 7 Pokra č ování onemocn ě ní Pokra č ování onemocn ě ní  CHOROBY OČÍ: Bývají způsobeny chybou ve výživě (nedostatek vitaminu A) nebo nevhodnými podmínkami (chladná či špinavá voda) způsobují zánět spojivek, zákal očí a při zanedbání léčby vedou až léčby k oslepnutí. Dbejte proto na čistotu a správnou Bývají způsobeny chybou ve výživě (nedostatek vitaminu A) nebo nevhodnými podmínkami (chladná či špinavá voda) způsobují zánět spojivek, zákal očí a při zanedbání léčby vedou až léčby k oslepnutí. Dbejte proto na čistotu a správnou

8 8 Pokra č ování onemocn ě ní Pokra č ování onemocn ě ní  TRÁVICÍ POTÍŽE: Projevují se průjmy nebo naopak zácpou a nestrávenou potravou v trusu. Příčin je mnoho – cizopasnici, infekce, špatný jídelníček, ale i šok, či prudké kolísání teploty. V Případě potřeby se poraďte se zkušeným chovatelem nebo veterinářem o vhodné léčbě. Projevují se průjmy nebo naopak zácpou a nestrávenou potravou v trusu. Příčin je mnoho – cizopasnici, infekce, špatný jídelníček, ale i šok, či prudké kolísání teploty. V Případě potřeby se poraďte se zkušeným chovatelem nebo veterinářem o vhodné léčbě.

9 9 Pokra č ování onemocn ě ní Pokra č ování onemocn ě ní  PLÍSNĚ : Plísně jsou časté po poraněních. Prevencí je občasné vykoupání v mírně sladké vodě a dodržování čistoty. Plísně jsou časté po poraněních. Prevencí je občasné vykoupání v mírně sladké vodě a dodržování čistoty.

10 10 Rozmnožování  Samečkovy námluvy se projevují kýváním hlavou a kroužením okolo samičky. Když samečkovi samička přestane utíkat, nastane páření.  Pohlavní dospělosti dosahuje mezi osmým a desátým rokem.  Samice snáší vejce na přelomu května a června.  Vejce jsou velká 4 - 5 x 2,5 – 3,5 mm.  Snáší 2 až 8 vajec do předem vyhloubené jamky.  Mláďata se líhnou po 80 – 110 dnech, zůstanou tedy spát v zemi a vylézají až následující jaro.

11 11 Cena  CENA :  Cena těchto želv je různá.  Ceny se pohybují od 800,- Kč do 3.500,- Kč dle druhu a stáří konkrétní želvičky.

12 12 Koup ě  Koupě :  Na internetu, na různých inzertních novin, ve zverimexu a nebo nejlépe od nějakého chovatele, který nám přesně poradí jak se o toto zvíře postarat.

13 13 Terárium  ŽELVY CHOVÁME V TERÁRIU K JEHOŽ NEZBYTNÉ VÝBAVĚ PATŘÍ :  Miska na krmení  Větší miska s vodou  Písek, hlína, kamínky  Rostliny  Skalky, ploché kameny, kůry ze stromů  Úkryt např.: domeček  Světlo

14 Pokra č ování terárium  K tomuto lze dodat, že všeobecně platí pravidlo pořídit terárium co největší nám prostor a peníze dovolí. Důležité je, aby se dobře zadržovalo teplo a neunikalo. Rady se vyhřívají, ale samozřejmě je lepší slunce přes léto, proto můžeme želvu chovat ve venkovním výběhu, který musí být zabezpečení proti dravcům. 14

15 15 Fotogalerie

16 16

17 17

18 18

19 19

20 20

21 21

22 22

23 23

24 24

25 D ě kuji Vám za pozornost 25


Stáhnout ppt "Praktická maturita Pavla Veverková, 4. B Suchozemská elva Pavla Veverková, 4. B Suchozemská želva."

Podobné prezentace


Reklamy Google