Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Č.22 - E VROPA – CESTOVNÍ RUCH A REKREACE Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou: A. Strádalová, Mgr. D. Nováková. Vytvořeno.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Č.22 - E VROPA – CESTOVNÍ RUCH A REKREACE Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou: A. Strádalová, Mgr. D. Nováková. Vytvořeno."— Transkript prezentace:

1 Č.22 - E VROPA – CESTOVNÍ RUCH A REKREACE Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou: A. Strádalová, Mgr. D. Nováková. Vytvořeno dne 27. května Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/ Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

2 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou: A. Strádalová, Mgr. D. Nováková. Vytvořeno dne 27. května Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/ Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. název Evropa – cestovní ruch a rekreace anotace Žáci získávají základní znalosti o cestovním ruchu a rekreaci v Evropě. Testovou formou si ověřují znalosti na daná témata. očekávaný výstup ZV – LMP Člověk a příroda – 2. stupeň Z – vyhledat na mapách nejznámější oblasti cestovního ruchu a rekreace druh učebního materiálu Prezentace druh interaktivity Kombinované ročník 8. č.

3 C ESTOVNÍ RUCH V E VROPĚ Nejvíce se v Evropě cestuje za kulturními památkami a přírodními krásami. Tyto mohou být například: Parky Kulturní centra Zámky Chráněné krajinné oblasti Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou: A. Strádalová, Mgr. D. Nováková. Vytvořeno dne 27. května Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/ Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

4 C ESTOVNÍ RUCH V ZÁPADNÍ E VROPĚ Francie Přírodní krásy Bois de Vincennes (Park) Kulturní památky Eiffelova věž, Paříž Anglie Kulturní památky Stonehedge, Londýn Irsko Kulturní památky Irská tradiční hudba a tance Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou: A. Strádalová, Mgr. D. Nováková. Vytvořeno dne 27. května Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/ Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

5 C ESTOVNÍ RUCH VE STŘEDNÍ E VROPĚ Polsko Kulturní památky Osvětim Krakov Rakousko Kulturní památky Vídeň Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou: A. Strádalová, Mgr. D. Nováková. Vytvořeno dne 27. května Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/ Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

6 C ESTOVNÍ RUCH VE VÝCHODNÍ E VROPĚ Bělorusko Kultura Minsk Rusko Kultura Ruské národní tance a tradice Matryoshka Moskva Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou: A. Strádalová, Mgr. D. Nováková. Vytvořeno dne 27. května Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/ Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

7 C ESTOVNÍ RUCH V SEVERNÍ E VROPĚ Švédsko Stockholm Norsko Oslo Dánsko Kodaň Roskilde Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou: A. Strádalová, Mgr. D. Nováková. Vytvořeno dne 27. května Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/ Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

8 C ESTOVNÍ RUCH V JIŽNÍ E VROPĚ Španělsko Kultura a sport Barcelona Itálie Kultura Řím Vatikán Kultura a náboženství Vatikán Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou: A. Strádalová, Mgr. D. Nováková. Vytvořeno dne 27. května Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/ Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

9 C ESTOVNÍ RUCH V JIHOVÝCHODNÍ E VROPĚ Turecko Kultura Istanbul Kappadocie Řecko Památky Knóssos Kultura Athény Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou: A. Strádalová, Mgr. D. Nováková. Vytvořeno dne 27. května Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/ Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

10 C ESTOVNÍ RUCH V E VROPĚ - O PAKOVÁNÍ Za jakými druhy zajímavostí se nejvíce cestuje v Evropě? Vyjmenuj alespoň 3. Víš, co to je matryoshka? Víš, za čím se cestuje do Irska? Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou: A. Strádalová, Mgr. D. Nováková. Vytvořeno dne 27. května Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/ Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Proč lidé jezdí do Barcelony? Znáš nějaká slavná města ze severní Evropy?

11 R EKREACE V E VROPĚ Hlavními rekreačními cíly v Evropě jsou přírodní krásy, moře a klidná prostředí. Návštěvy moře jsou soustředěny do teplejších zemí na jihu Evropy. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou: A. Strádalová, Mgr. D. Nováková. Vytvořeno dne 27. května Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/ Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

12 R EKREACE V ZÁPADNÍ E VROPĚ Anglie Přírodní krásy Skotsko Francie Moře Taule Prostředí Villefranche sur Mer Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou: A. Strádalová, Mgr. D. Nováková. Vytvořeno dne 27. května Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/ Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

13 R EKREACE VE STŘEDNÍ E VROPĚ Švýcarsko Přírodní krásy Alpy Německo Prostředí Dobbrikow Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou: A. Strádalová, Mgr. D. Nováková. Vytvořeno dne 27. května Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/ Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

14 R EKREACE VE VÝCHODNÍ E VROPĚ Rusko Přírodní krásy a prostředí Kavkaz Ukrajina Přírodní krásy a prostředí Karpaty Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou: A. Strádalová, Mgr. D. Nováková. Vytvořeno dne 27. května Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/ Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

15 R EKREACE V SEVERNÍ E VROPĚ Dánsko Přírodní krásy Møns Klint Norsko Přírodní krásy Rondane Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou: A. Strádalová, Mgr. D. Nováková. Vytvořeno dne 27. května Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/ Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

16 R EKREACE V JIŽNÍ E VROPĚ Itálie Moře Benátky Prostředí San Francesco Španělsko Moře Mallorka Přírodní krásy Mallorka Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou: A. Strádalová, Mgr. D. Nováková. Vytvořeno dne 27. května Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/ Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

17 R EKREACE V JIHOVÝCHODNÍ E VROPĚ Řecko Moře Kréta Přírodní krásy Olymp Chorvatsko Moře Zadar Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou: A. Strádalová, Mgr. D. Nováková. Vytvořeno dne 27. května Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/ Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

18 R EKREACE V E VROPĚ - O PAKOVÁNÍ Jaké jsou druhy rekreace v Evropě? Znáš nějaké ostrovy, na kterých se rekreuje? Jak se jmenují Švýcarské hory? Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou: A. Strádalová, Mgr. D. Nováková. Vytvořeno dne 27. května Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/ Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Jaká část Evropy nabízí především rekreaci v horách? Jak se jmenuje nejslavnější hora Řecka?

19 Z DROJ OBRÁZKŮ : V ŠECHNY UVEŘEJNĚNÉ ODKAZY [ CIT ] DOSTUPNÉ POD LICENCÍ C REATIVE C OMMONS – NA WWW. DEVIANTART. COM A WWW. CS. WIKIPEDIA. ORG WWW. DEVIANTART. COM WWW. CS. WIKIPEDIA. ORG Strana 3 - near-Cathedral http://inobras.deviantart.com/art/Moscow-River- near-Cathedral Bois de Vincennes _16.jpg 0816_16.jpg Stonehenge - Irské tance - jpg jpg Osvětim - Birkenau.JPGhttp://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Auschwitz- Birkenau.JPG Vídeň - Theresien-Platz_in_Wien.jpghttp://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Maria- Theresien-Platz_in_Wien.jpg Minsk - square.jpghttp://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Victory- square.jpg Matryoschka - Matroshka2.jpghttp://en.wikipedia.org/wiki/File:Russian- Matroshka2.jpg Moskva - Москва,.jpghttp://en.wikipedia.org/wiki/File:Ночная- Москва,.jpg Stockholm (Koláž) - pg pg Řím (Koláž) - Vatikán - Athény - Moře - Skotsko - onine_Wall_at_Bar_Head_-_geograph.org.uk_-_ jpg onine_Wall_at_Bar_Head_-_geograph.org.uk_-_ jpg Villefranche - Dobbrikow - church2.JPG&filetimestamp= church2.JPG&filetimestamp= Alpy - Kavkaz - Karpaty - peleaga-papusa.jpghttp://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Retezat- peleaga-papusa.jpg Møns Klint - Rondane - Mallorka - Benátky - Zadar - Olymp -


Stáhnout ppt "Č.22 - E VROPA – CESTOVNÍ RUCH A REKREACE Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou: A. Strádalová, Mgr. D. Nováková. Vytvořeno."

Podobné prezentace


Reklamy Google