Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Opakování vyjmenovaných slov po B, L Mgr. Vladimíra Mikulášková ZŠ Jenišovice VY_32_INOVACE_205.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Opakování vyjmenovaných slov po B, L Mgr. Vladimíra Mikulášková ZŠ Jenišovice VY_32_INOVACE_205."— Transkript prezentace:

1 Opakování vyjmenovaných slov po B, L Mgr. Vladimíra Mikulášková ZŠ Jenišovice VY_32_INOVACE_205

2 Vymysli věty se danými slovy: lysá lísá bílá byla

3 Najdi vyjmenovaná slova po B, L. slyšetbyt lYžeBBBýt BSMKYADLP ÝÝLOSBLÝL KNÝBTYITY FDnYRKtKš HZWLýawof aOvadlzrL _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

4 Doplň a zdůvodni pravopis: Nad vesnicí se zabl-sklo. Nasb-ral mi b-l-nky na čaj. L-bor usl-šel cinkání kl-čů. Hledal pouze l-chá čísla. Pob-l skříňku bl-skavými pl-šky. Nab-dli mi b-t v Přib-slavi. S bouřkou přišlo krupob-tí a hodně se bl-skalo. Zmrzl-na b-la sladká. Přišel do ml-na nechat si uml-t ob-lí. L-bor si kl-dně zlomil l-že. Do třídy přib-l nový žák. L-b-lo se mi v bl-zké vesnici. Zb-šek sb-ral spadané l-stí.

5 Vymysli věty se danými slovy: Tatínek měl lysou hlavu. Kočka se ke mně lísá. Venku byla velká zima. Líbí se mi bílá barva. lysá lísá bílá byla Řešení:

6 Najdi vyjmenovaná slova po B, L. slyšetbyt lYžeBBBýt BSMKYADLP ÝÝLOSBLÝL KNÝBTYITY FDnYRKtKš HZWLýawof aOvadlzrL _plyš,, kobyla, babyka, lýtko, bystrý, slyšet, byt, lysý, bydlit, lyže, mlýn, býk__________________ _____________________ _____________________ _____________________ ___________________ Řešení:

7 Doplň a zdůvodni pravopis: Nad vesnicí se zablýsklo. Nasbíral mi bylinky na čaj. Libor uslyšel cinkání klíčů. Hledal pouze lichá čísla. Pobil skříňku blýskavými plíšky. Nabídli mi byt v Přibyslavi. S bouřkou přišlo krupobití a hodně se blýskalo. Zmrzlina byla sladká. Přišel do mlýna nechat si umlít obilí. Libor si klidně zlomil lyže. Do třídy přibyl nový žák. Líbilo se mi v blízké vesnici. Zbyšek sbíral spadané listí. Řešení:


Stáhnout ppt "Opakování vyjmenovaných slov po B, L Mgr. Vladimíra Mikulášková ZŠ Jenišovice VY_32_INOVACE_205."

Podobné prezentace


Reklamy Google