Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Práce s textem – ŘÍM REPUBLIKOU Přečtěte si text. Při čtení si na okraji textu dělejte poznámky. Udělejte fajfku na okraji textu, jestliže něco z toho,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Práce s textem – ŘÍM REPUBLIKOU Přečtěte si text. Při čtení si na okraji textu dělejte poznámky. Udělejte fajfku na okraji textu, jestliže něco z toho,"— Transkript prezentace:

1 Práce s textem – ŘÍM REPUBLIKOU Přečtěte si text. Při čtení si na okraji textu dělejte poznámky. Udělejte fajfku na okraji textu, jestliže něco z toho, co čtete, potvrzuje, co jste věděli nebo si mysleli, že víte. + Udělejte plus, pakliže informace, kterou se dozvíte, je pro vás nová. ? Udělejte otazník, objeví-li se informace, které nerozumíte, jež vás mate nebo o níž byste se chtěli dozvědět víc

2 Po přečtení se otoč k sousedovi a diskutujte s ním o tom. Co se vám potvrdilo? Jaké nové informace jste se dozvěděli? Nač byste se chtěli zeptat?

3 Nyní si každý vytvořte svou přehlednou tabulku I. N. S. E. R. T., do které zaneste nejpodstatnější informace a zařaďte je pod jednotlivé značky.

4 Řím republikou V textu si se seznámil s novými pojmy. Vytvoř si vlastní definice těchto pojmů s pomocí textu. Vlastní definice si zapiš do pracovního listu. Definice = slovní objasnění obsahu, významu pojmu.


Stáhnout ppt "Práce s textem – ŘÍM REPUBLIKOU Přečtěte si text. Při čtení si na okraji textu dělejte poznámky. Udělejte fajfku na okraji textu, jestliže něco z toho,"

Podobné prezentace


Reklamy Google