Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ZÁKLADNÍ ŠKOLA VEŘOVICE Ředitelem školy je Mgr. Petr Mokroš. Škola je umístěna ve středu obce Veřovice, má 192 žáků a 14 pedagogických pracovníků. Součástí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ZÁKLADNÍ ŠKOLA VEŘOVICE Ředitelem školy je Mgr. Petr Mokroš. Škola je umístěna ve středu obce Veřovice, má 192 žáků a 14 pedagogických pracovníků. Součástí."— Transkript prezentace:

1 ZÁKLADNÍ ŠKOLA VEŘOVICE Ředitelem školy je Mgr. Petr Mokroš. Škola je umístěna ve středu obce Veřovice, má 192 žáků a 14 pedagogických pracovníků. Součástí školy je od roku 2003 mateřská škola. Oficiální název školy je Základní škola a Mateřská škola Veřovice, příspěvková organizace.

2 ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM SRDCE  S  S – síla a spolupráce  R  R – radost ze vzdělání a poznávání  D  D – důvěra ve své schopnosti  C  C – cesta k moderní a  E  E – ekologicky vyspělé Evropě V našem školním vzdělávacím programu se zaměřujeme na spolupráci žáků, rodičů i učitelů v průběhu celého procesu vzdělávání. Usilujeme o to, aby učení bylo pro žáky radostným prožitkem a aby získali důvěru ve své schopnosti a v to, co umí. Posilováním sebedůvěry a sebeúcty, získáváním znalostí a dovedností se snažíme našim žákům ukázat cestu jak se stát vyzrálou osobností. Podstatnou částí ŠVP je také environmentální výchova a výchova zaměřující se na globální problematiku Evropské Unie.

3 MEZINÁRODNÍ PROJEKT SOCRATES COMENIUS 1. 1. – PROJEKT SPOLUPRÁCE ŠKOL Od roku 2005 je škola zapojena v mezinárodním projektu SOCRATES – tématem projektu HELP je environmentální výchova, partnerskými zeměmi jsou Irsko, Polsko a Slovinsko. H E L P Některé projektové aktivity: Některé projektové aktivity: Shromažďování informací o partnerských zemíchShromažďování informací o partnerských zemích Dopisování s žáky s partnerských školDopisování s žáky s partnerských škol Výroba projektového kalendářeVýroba projektového kalendáře Projektové dny zaměřené na tradice partnerskýchProjektové dny zaměřené na tradice partnerských zemí (Sv. Patrik, Halloween, Vánoce, Velikonoce) zemí (Sv. Patrik, Halloween, Vánoce, Velikonoce) Psaní společné projektové knihy s environmentálníPsaní společné projektové knihy s environmentální tématikou (každá škola 1 kapitolu) tématikou (každá škola 1 kapitolu) Projektové aktivity zaměřené na environmentální výchovuProjektové aktivity zaměřené na environmentální výchovu

4 DALŠÍ ŠKOLNÍ AKTIVITY PROJEKT NANEČISTO projekt věnovaný předškolní přípravě a zlepšení spolupráce rodiny a školy VÁNOČNÍ A VELIKONOČNÍ ŠKOLNÍ JARMARKY PARTNERSTVÍ SE ŠKOLOU V NĚMECKÉM MĚSTEČKU LAMPERTSWALDE PROJEKTOVÁ VÝUKA „Den v Egyptě“

5 A už jen ve stručnosti… Jsme zapojeni v projektu „ADOPCE NA DÁLKU“ – ve studiu podporujeme indického chlapce. Na škole se vyučuje metodami kritického myšlení a velkou pozornost věnujeme také osobnostní a sociální výchově. Škola má plně vybavenou počítačovou učebnu s připojením na internet. Každoročně organizujeme sběrové akce, pravidelně na naší škole probíhají Ekologické dny a Dny Země, třídíme odpad do školních sběrných nádob. V průběhu roku pečujeme o přírodu – sázení stromků, přikrmování zvěře v zimě… Všichni pedagogové si rozšiřují své odbornosti dalším vzděláváním. Záleží nám na spolupráci rodiny a školy – společně s rodiči organizujeme různé akce pro děti, pro předškoláky a jejich rodiče už třetím rokem pořádáme projekt NANEČISTO.


Stáhnout ppt "ZÁKLADNÍ ŠKOLA VEŘOVICE Ředitelem školy je Mgr. Petr Mokroš. Škola je umístěna ve středu obce Veřovice, má 192 žáků a 14 pedagogických pracovníků. Součástí."

Podobné prezentace


Reklamy Google