Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

EU peníze školám Základní škola Stříbrná Skalice, Na Městečku 69, Rychlost Kateřina Macháčková.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "EU peníze školám Základní škola Stříbrná Skalice, Na Městečku 69, Rychlost Kateřina Macháčková."— Transkript prezentace:

1 EU peníze školám Základní škola Stříbrná Skalice, Na Městečku 69, Rychlost Kateřina Macháčková

2 RYCHLOST podle dráhy –přímočarý –křivočarý –kruhový podle rychlosti –rovnoměrný –nerovnoměrný zrychlený zpomalený

3 Odvození vzorce jde hodinu: –čím jde rychleji, tím... –t konst.v ↑s ↑ jde stále stejnou rychlostí: –čím déle jde, tím... –v konst. t ↑s ↑ s = v * t

4 Odvození vzorce má ujít určitou vzdálenost –čím jde rychleji, tím... –s konst.v ↑ t ↓ má ujít určitou vzdálenost –čím méně času má, tím... –s konst.t ↓v ↑

5 s v * t Odvození vzorce s = v * t

6 Vlak jede průměrnou rychlostí 60 km za hodinu. Kolik ujede za 2 hodiny? Vlak ujede 120 kilometrů. Výpočty s v * t

7 Převody z menších na větší: 1. rozšířit 2. převést z větších na menší: 1. převést 2. vykrátit (vydělit) 1.1. 1. 2.2. 2.

8 Grafikony A: Z Masojed jsme vyjeli před čtvrtou, asi za čtvrt hodiny vlak zastavil, chvilku šíboval a pak se zase rozjel. Z vlaku xxy se ztratil vzácný poklad 3 oříšky pro Popelku. Tří vyslýchaní uvedli: B: Vyjeli jsme ve čtyři, zastavili jsme přesně na 5 km, tam jsme čekali, než projedou dva vlaky a pak jsme se opět rozjeli ale zpět. Cestou jsme potkali ještě jeden vlak. C: Vyjeli jsme kolem čtvrté, v Mokrojedech nás na půl hodiny odstavili na slepou kolej a pak vlak vypravili zpět do Masojed, za chvílí nás vylekalo houkání jiného vlaku. Dokresli grafy pohybu vlaku podle jejich výpovědí a zjisti, kdo lhal a připrav si vysvětlení pro ostatní.

9 Grafikony A: Z Masojed jsme vyjeli před čtvrtou, asi za čtvrt hodiny vlak zastavil, chvilku šíboval a pak se zase rozjel. B: Vyjeli jsme ve čtyři, zastavili jsme přesně na 5 km, tam jsme čekali, než projedou dva vlaky a pak jsme se opět rozjeli ale zpět. Cestou jsme potkali ještě jeden vlak. C: Vyjeli jsme kolem čtvrté, v Mokrojedech nás na půl hodiny odstavili na slepou kolej a pak vlak vypravili zpět do Masojed, za chvílí nás vylekalo houkání jiného vlaku.

10 Chůze vzhledem k Plující lodi, když jdeme od zádě k přídi Vzhledem k břehu

11 Chůze vzhledem k Plující lodi, když jdeme od zádě k přídi Vzhledem k břehu

12 K zapamatování Rychlost světla 300 000 km / s Rychlost zvuku ve vzduchu 340 m / s

13 Zdroje Wikipedie


Stáhnout ppt "EU peníze školám Základní škola Stříbrná Skalice, Na Městečku 69, Rychlost Kateřina Macháčková."

Podobné prezentace


Reklamy Google