Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Pravidla soutěže Vytvořte hudební videoklip (současné hudební styly, např.: Rap, Hip hop, elektronická hudba apod.) zaměřený na téma kyberšikany (kyberšikana,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Pravidla soutěže Vytvořte hudební videoklip (současné hudební styly, např.: Rap, Hip hop, elektronická hudba apod.) zaměřený na téma kyberšikany (kyberšikana,"— Transkript prezentace:

1 Pravidla soutěže Vytvořte hudební videoklip (současné hudební styly, např.: Rap, Hip hop, elektronická hudba apod.) zaměřený na téma kyberšikany (kyberšikana, kybergrooming, stalking, zneužití osobních dat, sexting). Kritéria jsou: obsahová stránka hudební stránka preventivní stránka Technické parametry hudebních videoklipů: Formát Divx, *.avi nebo *.mpg Délka klipu max. 5 min.

2 Možnosti řešení problému
Zůstaň v pohodě! Nepochybuj o sobě. Jsi v pořádku takový/á, jaký/á jsi a není na tobě nic divného. Zablokuj lidi, co tě otravují!   Neodpovídej! Nereaguj na zprávy, které tě obtěžují nebo provokují - přesně na to totiž agresor čeká.   Zajisti si důkazy!. Mluv o tom! Se svými problémy se obrať na dospělé, kterým věříš: na rodiče, učitele, nebo vychovatele.   Nahlašuj problémy! To, že tě někdo na internetu otravuje, není normální! Okamžitě informuj provozovatele webu. Pomáhej obětem!   Chraň si své soukromí!

3 Pravidla soutěže 6. – 7. třída – hudební videoklip
Ke každému videu musí být přiloženy následující údaje: Název soutěžního příspěvku. Jméno, příjmení, věk a třída zástupce autorů. Adresa školy. Stručný popis soutěžního příspěvku. Souhlas s volným využitím a šířením videa pro organizátory soutěže

4 Tvorba klipu Písemné zpracování tématu se všemi detaily ( výběr hudby, scénář videoklipu) odevzdejte do , možno i dříve. Průbežné konzultace nutné – J.Tesáčková. Následuje natáčení klipu v termínech, na kterých se domluvíme. Kamera bude k dispozici. Termín ukončení mezi

5 Tvorba klipu Opatření klipu hudbou, popř.titulky
Nejzazší termín ukončení práce je Nutná je preventivní stránka klipu!!! Tzn.,že nejde jen o prezentaci problému, ale i jeho řešení!!!

6 Informace o soutěži Na nástěnce prevence u počítačové učebny
Jakékoli další informace u J. Tesáčkové

7 Kyberšikana Kyberšikana je zneužití informačních komunikačních technologií (zejména pak mobilních telefonů a sociálních sítí), k takovým činnostem, které mají někoho záměrně vyvést z rovnováhy. Je to tedy jedna z forem šikany.

8 Kyberšikana Kyberšikana může mít různou podobu, např:
zasílání výhrůžných a krutých ů a SMS zpráv, výhrůžné telefonáty nebo obtěžování přes chat vytváření webových stránek, které různými způsoby (verbálně, graficky, zvukově…) oběť šikany uráží a zesměšňují posílání obrázků, fotografií a video nahrávek spolužákům online – kde je oběť zesměšňována a karikována

9 Podoby kyberšikany vyvěšení pornografických fotografií s tváří oběti na internetu případy, kdy agresoři získají hesla a identifikační údaje oběti a pod jeho/jejím jménem zasílají ostatním vulgární,  obtěžující zprávy, fotografie, videa fotografování, nahrávání oběti, kdy jsou pořízené záběry posílány ostatním spolužákům

10 Kybergrooming Kybergrooming označuje jednání osoby, která se snaží vyvolat falešnou důvěru, zmanipulovat vyhlédnutou oběť (nejčastěji pomocí chatu, SMS zpráv, seznamek, ICQ, Skype, ů) a přimět ji k osobní schůzce.

11 Kybergrooming Výsledkem schůzky může být nejčastěji sexuální zneužití oběti, fyzické mučení. Kybergroomer se staví do pozice osoby, která oběti rozumí, která chápe její problémy, která má pokud možno stejné problémy a pomůže je vyřešit.

12 Kybergrooming Snaží se získat ve vztahu k oběti pozici dobrého kamaráda. Útočník zároveň oběť izoluje od okolí např. rodičů či kamarádů (rodiče ti nerozumí, já ano, mně se můžeš svěřit se svými problémy… neříkej o tom ostatním dětem, žárlily by… neříkej o tom mamince… kdybys jí to řekl/a, nenáviděla by tě…).

13 Kybergrooming Nejznámější případ z posledních let v ČR
představuje zneužití 21 chlapců deviantem Pavlem Hovorkou - groomerem z Prahy.

14 Sexting Česky sextování. Slovo sexting je
složeninou vzniklou ze slov „sex“ a „textování“ = elektronické rozesílání textových zpráv, fotografií či videa se sexuálním obsahem.

15 Sexting Tyto záznamy (fotografie, video) jsou pak
často zveřejněny na internetu – zejména dojde-li k ukončení vztahu mezi mladými lidmi. Dochází tak k poškozování oběti, známy jsou i různé formy vydírání.

16 Sexting Patnáctiletá žačka z Velkého Meziříčí poslala svému nezletilému spolužákovi intimní fotografii, aby u něj vzbudila zájem. Chlapec ji však přeposlal dalším známým a případ skončil tím, že se snímek dostal až k učitelům, kteří dívku identifikovali podle řetízku na krku.

17 Kyberstalking opakované pokusy o kontakt cestou dopisů, telefonátů, ů, SMS, zasílání drobných předmětů apod. demonstrování moci a síly v podobě přímých nebo nepřímých výhrůžek, které vzbuzují strach a obavy


Stáhnout ppt "Pravidla soutěže Vytvořte hudební videoklip (současné hudební styly, např.: Rap, Hip hop, elektronická hudba apod.) zaměřený na téma kyberšikany (kyberšikana,"

Podobné prezentace


Reklamy Google