Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

1. Povinnosti KÚ jsou uvedené v § 93 písm. b) a c) ZSS, KÚ zajišťují metodickou, koordinační roli vůči činnostem sociální práce na úřadech obcí s rozšířenou.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "1. Povinnosti KÚ jsou uvedené v § 93 písm. b) a c) ZSS, KÚ zajišťují metodickou, koordinační roli vůči činnostem sociální práce na úřadech obcí s rozšířenou."— Transkript prezentace:

1 1

2 Povinnosti KÚ jsou uvedené v § 93 písm. b) a c) ZSS, KÚ zajišťují metodickou, koordinační roli vůči činnostem sociální práce na úřadech obcí s rozšířenou působností, Koordinují sociální služby na svém obvodu, realizují sociální práci s osobami, jejichž nepříznivá sociální situace přesahuje možnosti a hranice území obce s rozšířenou působností, přispívají k sociálnímu začleňování. 2

3 3 Povinnosti ORP/PÚ jsou uvedené v § 92 písm. b) až d) ZSS a § 94, které jsou přímým výkonem sociální práce s osobami, které se nacházejí na území obce s rozšířenou působností. -Koordinuje poskytování soc. služeb, poskytuje OSP, realizuje sociální práci pro osoby v nepříznivé sociální situaci, řešení sociálního začleňování, zjišťuje potřeby na území, zajišťuje dostupnost informací, spolupracuje s dalšími obcemi a kraji, aj.

4 4 -Zajištění spolupráci s obcemi s ÚP, poskytovateli sociální služeb. -Sociální práce realizována v rámci : -sociálního šetření u žadatelů o vstup dostup systému dostupného bydlení, -průběžná povinná spolupráce s krizovém bydlení (sociální služba) nebo sociálním bytu, -řešení problémů se zaměstnáním, dluhovou pastí, integrací aj., -nabídka v rámci dostupného bytu.

5 Osoba bez domova Nepříznivá sociální situace Řešení akutní krize, Podání žádosti o poskytnutí sociálního bydlení Krok 1 Vydání osvědčení a získání nároku Krok 2 Poskytnutí krizového bydlení popř. sociálního bytu po dobu 6 měsíců Krok 3 Odborná a soustavná sociální práce s klientem Poskytnutí sociální služby (např. azylové domy), sociální dávky Krok 4 Poskytnutí sociálního či dostupného bytu Doprovodná a soustavná sociální práce (Obec, NNO) Krok 5 Realizace sociální práce, sociální pomoc Realizace sociální práce, sociální pomoc Sociální služby, krizové bydlení Sociální, dostupný byt Modelový příklad integrace systému dostupného (sociálního) bydlení do současných nástrojů soc. politiky

6 Mgr. David Pospíšil ředitel odboru sociální služeb MPSV 6


Stáhnout ppt "1. Povinnosti KÚ jsou uvedené v § 93 písm. b) a c) ZSS, KÚ zajišťují metodickou, koordinační roli vůči činnostem sociální práce na úřadech obcí s rozšířenou."

Podobné prezentace


Reklamy Google