Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

MAS HORŇÁCKO A OSTROŽSKO 24.11.2011 Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "MAS HORŇÁCKO A OSTROŽSKO 24.11.2011 Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí."— Transkript prezentace:

1 MAS HORŇÁCKO A OSTROŽSKO Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí

2 SPL „ Návrat ke kořenům lidové kultury, služeb a řemesel“  MAS je občanským sdružením, které bylo založeno dne  Sídlo máme v Uherském Ostrohu v budově Přízámčí  V roce 2006 jsme se zapojili do programu Leader + v rámci osvojování dovedností  V roce 2008 jsme se zapojili do programu Leader  Implementujeme SPL pomocí 7 dotačních opatření ( Fichí)

3 Fiche 1 - Podpora cestovního ruchu - Ubytování a sport Fiche 2 - Zlepšení dopravní a technické infrastruktury a vzhledu obcí Fiche 3 - Občanské vybavení pro děti a mládež Fiche 4 - Ochrana a rozvoj kulturního dědictví Fiche 5 - Podpora drobných výrobců místních produktů Fiche 6 - Podpora zemědělských podnikatelů Fiche 7 - Podpora drobných podnikatelů Dotační opatření MAS Horňácko a Ostrožsko

4 Území působnosti 16 obcí Ostrožka a Horňácka, rozloha 264,79 Km2, obyvatel

5 Statutární orgány MAS Horňácko a Ostrožsko  Valná hromada MAS – je nejvyšším orgánem MAS a tvoří ji 28 členů: 8 členů je z podnikatelského sektoru, 12 členů je z neziskového sektoru, 8 zástupců z veřejného sektoru  Programový výbor MAS – je výkonným orgánem MAS a je složen ze 6 členů : 2 zástupce z veřejného sektoru, 2 zástupci - podnikatelé, 2 zástupci z neziskového sektoru Podílí se na přípravě a realizaci SPL Hodnotí kritéria přijatelnosti projektů  Výběrová komise MAS – je rozhodujícím orgánem, schvaluje výběr projektů. Tvoří jej 6 členů: 2 zástupci z veřejného sektoru, 2 zástupci – podnikatelé, 2 zástupci z neziskového sektoru Hodnotí a vybírá projekty Provádí další činnosti  Statutární zástupci MAS Mgr. Vlastimil Vaněk – předseda MAS ( NNO) Ing. Jiří Prášek – místopředseda MAS ( P)

6 Zaměstnanci MAS Horňácko a Ostrožsko  Jana Bujáková – manažer MAS Je oprávněna jednat za sdružení v rozsahu vymezeném plnou mocí, koordinuje aktivity směrem k prohloubení spolupráce v regionu, připravuje a řídí rozpočet hospodaření, řídí realizaci SPL Leader a projektů MAS  Ing. Barbora Galliová– projektová manažerka MAS Zpracovává administraci projektů předkládaných na MAS, podílí se řízení realizace SPL Leader a projektů MAS  Iva Čechová – účetní MAS Vedení účetnictví v souladu s legislativou a dotačními pravidly  Mgr. Vlastimil Vaněk – regionální manažer projektu Školy pro venkov  Koordinace činností v rámci realizace projektu na vzdělávací aktivity

7 Plnění finančního SPL Fiche Celkem 1. Ubytování Dopravní inf., zeleň Občanské vybavení Kulturní dědictví Producenti Zemědělci Podnikatelé Projekty MAS Režie MAS Celkem

8 Počet vybraných projektů v rámci realizace SPL Fiche Celkem 1. Ubytování Dopravní infr Občanské vybavení Kulturní dědictví Producenti Zemědělci Podnikatelé Projekty MAS Projekty MAS v Kč Průměrná výše dotace

9 Folklórní fond MAS Horňácko a Ostrožsko  V roce 2008 MAS založila folklórní fond na podporu kulturních aktivit Ostrožska a Horňácka a na záchranu lidového tance verbuňk  Existence fondu je založena na principu dobrovolných příspěvků a finančních darů od různých subjektů.  V regionu Horňácka a Ostrožska se objevily nové akce, Boršická svajba, Humor – koření života, Drapte, drapte, drapulenky aj.

10 MAS Horňácko a Ostrožsko Zámecká 24, IČO: Tel , :

11 Děkuji za pozornost Jana Bujáková


Stáhnout ppt "MAS HORŇÁCKO A OSTROŽSKO 24.11.2011 Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí."

Podobné prezentace


Reklamy Google