Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Mgr. Jana Šlancarová Zpracováno:7. 9. 2012 Ročník (obor)3., 7. 79-41-K/81 – Gymnázium 79-41-K/41 - Gymnázium Tematická oblast Multikulturní výchova.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Mgr. Jana Šlancarová Zpracováno:7. 9. 2012 Ročník (obor)3., 7. 79-41-K/81 – Gymnázium 79-41-K/41 - Gymnázium Tematická oblast Multikulturní výchova."— Transkript prezentace:

1 Autor:Mgr. Jana Šlancarová Zpracováno: Ročník (obor)3., K/81 – Gymnázium K/41 - Gymnázium Tematická oblast Multikulturní výchova PředmětSpolečenskovědní seminář Anotace:Prezentace Migrace – pojmy, důvody studenty uvádí do problematiky migrace, vede k zamyšlení nad různými motivacemi pohybu obyvatel a vysvětluje pojmy emigrant, imigrant, azyl a uprchlík. Šablona číslo materiálu III/2-16 III/ Výukový materiál byl zpracován v rámci projektu OPVK 1.5 EU peníze školám registrační číslo projektu:CZ.1.07/1.5.00/

2 Migrace Pojmy, důvody malcolmguite.wordpress.com i-were-an-illegal-immigrant/ sports/ article.wn.com

3 Jaký je v tom rozdíl? Migrant – osoba vstupující na území jiného státu než jakého je příslušníkem z vlastního dobrovolného rozhodnutí s cílem získat trvalý nebo dočasný pobyt imigrant – cizinec přicházející do země emigrant – osoba opouštějící území svého státu

4 Propojený svět Potřeby: několik bločků malých lepících lístečků, politická mapa světa na tabuli Nalepte lísteček na každou zemi, se kterou jste jakýmkoli způsobem spojeni: znáte z ní někoho, byli jste tam, dlouhodobě se o ni zajímáte,… S kolika zeměmi jste jako skupina propojeni? Sledujte, s jakými částmi světa nemáte spojení. Za jakým účelem cestujete? Proč lidé cestují? Z jakých důvodů odchází žít do ciziny? Z jakých zemí přichází lidé do ČR, z jakých důvodů?

5 A co tyto důvody migrace? er_embedded&v=wPXK5coi3JU er_embedded&v=wPXK5coi3JU Uprchlík na rozdíl od migranta odchází z odůvodněného strachu před pronásledováním. Na světě je v současnosti celkem 22,5 milionu uprchlíků.

6 Azyl z řeč. asylon = útočiště = ochrana uprchlíka před pronásledováním z – rasových – náboženských – národnostních – politických důvodů vzhledem k tomuto nebezpečí nechce nebo nemůže žít ve svém domovském státu bedroom /

7 Zdroje ČAKRTOVÁ, M.: Začněme třeba takhle. Lidská práva – rozmanitá společnost – participace. a_takhle.pdf a_takhle.pdf Uprchlíkem v Česku. Azylová politika, žadatelé o azyl, děti jako uprchlíci… Člověk v tísni. 41fe9f28e/PINF_Azyl.pdf 41fe9f28e/PINF_Azyl.pdf Interkulturní vzdělávání. Příručka nejen pro středoškolské pedagogy. Projekt Varianty. Člověk v tísni, Wikipedie:


Stáhnout ppt "Autor:Mgr. Jana Šlancarová Zpracováno:7. 9. 2012 Ročník (obor)3., 7. 79-41-K/81 – Gymnázium 79-41-K/41 - Gymnázium Tematická oblast Multikulturní výchova."

Podobné prezentace


Reklamy Google