Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Obecná geologie Sopečná činnost Sopečná činnost - sopečná činnost souvisí se vznikem a pohybem magmatu v zemském tělese - činná sopka a její části: - magmatický.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Obecná geologie Sopečná činnost Sopečná činnost - sopečná činnost souvisí se vznikem a pohybem magmatu v zemském tělese - činná sopka a její části: - magmatický."— Transkript prezentace:

1 Obecná geologie Sopečná činnost Sopečná činnost - sopečná činnost souvisí se vznikem a pohybem magmatu v zemském tělese - činná sopka a její části: - magmatický krb - sopečný komín - lávový proud - popel, prach a sopečné pumy - sopečnou činností vznikají sopečná pohoří (Doupovské vrchy) - jevy doprovázející sopečnou činnost: - výrony horkých plynů a par - vývěry horkých minerálních vod - vřídla Zpracoval: ing. Pavel Králík

2 Obecná geologie /

3 Obecná geologie / http://www.osud.biz/wp-content/uploads/sopka.jpghttp://www.osud.biz/wp-content/uploads/sopka.jpg /

4 Obecná geologie Pyroklastický mrak (až 1000 km/h) Pyroklastický mrak (až 1000 km/h) /

5 Obecná geologie /

6 Obecná geologie 1. Mezi jaké geologické děje patří sopečná činnost? 2. Popište sopku. 3. Jaké znáte doprovodné sopečné jevy? 4. Co vidíte na obrázku, charakterizujte:


Stáhnout ppt "Obecná geologie Sopečná činnost Sopečná činnost - sopečná činnost souvisí se vznikem a pohybem magmatu v zemském tělese - činná sopka a její části: - magmatický."

Podobné prezentace


Reklamy Google