Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Požadavky pracovního trhu ve vztahu k absolventům univerzit, aneb jak nalézt pracovní uplatnění.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Požadavky pracovního trhu ve vztahu k absolventům univerzit, aneb jak nalézt pracovní uplatnění."— Transkript prezentace:

1 Požadavky pracovního trhu ve vztahu k absolventům univerzit, aneb jak nalézt pracovní uplatnění

2 Osnova workshopu: Cíle workshopu Statistiky trhu práce Kompetenční model studenta Co dělat pro to, aby si absolvent nalezl práci po ukončení studií

3 Cíle workshopu Důvod Neznalost situace na trhu práce a jejím budoucím vývoji, skreslené představy o uplatnění po dokončení studia. Upozornit studenty na celkový stav TP Nastavit zrcadlo reality situace na trhu práce. Smysl Předat informace o tom, jaká kritéria by měl splňovat jejich potencionální zaměstnanec z řad budoucích absolventů. Docílit toho, aby co nejvíce absolventů nalezlo po ukončení studií pracovní uplatnění. Možnost konzultací Rady studentům ohledně možnosti pracovního uplatnění.

4 Něco málo ze statistik Okres / regionObyvatelstvo 1 Prac. síla 2 Nezaměstnaní 3 Nezaměstnanost 4 Uchazeči na 1 VPM 5 Platy (CZK) 6 Platy (EUR) 7 Platy (USD) 8 Olomoucký kraj ,949, Jeseník ,494,6 Olomouc ,587,8 Prostějov ,933,5 Přerov ,840,9 Šumperk ,839,0 Zlínsky kraj ,425, Kroměříž ,632,3 Uherské Hradiště ,330,3 Vsetín ,928,5 Zlín ,818,0 Legenda: 1 - Počet obyvatel podle krajů a okresů, 3. čtvrt (Český statistický úřad) 2 - Pracovní síla (klouzavý průměr) k 31. prosinci 2012 (Ministerstvo práce a sociálních věcí) 3 - Neumístění uchazeči o zaměstnání k 31. prosinci 2012 (Ministerstvo práce a sociálních věcí) 4 - Míra nezaměstnanosti k 31. prosinci 2012 (Ministerstvo práce a sociálních věcí) 5 - Počet uchazečů na 1 volné pracovní místo k 31. prosinci 2012 (Ministerstvo práce a sociálních věcí) 6 - Průměrné hrubé měsíční platy podle CZ-NUTS (přepočtené osoby), 1. pol (Český statistický úřad) 7 - Přepočet platů v kurzu 1 EUR = CZK (kurz České národní banky - 1. pol. 2012) 8 - Přepočet platů v kurzu 1 USD = CZK (kurz České národní banky - 1. pol. 2012) Všimněte si sloupce číslo 6

5 Kompetenční model žádaného absolventa Práce na PC – Excel (kontingenční tabulky, makra, filtry apod. více než jen běžná uživatelská úroveň), taktéž Word, Power Point, Outlook, Access. Práce v některém z ERP systémů (SAP, Oracle, MS Navision apod.) Zkušenost s dalšími softwary dle toho, kam absolvent směřuje a jakému oborům se věnuje. Statistické softwary, softwary určené pro personalisty apod. Jazykové dovednosti minimální znalost anglického jazyka a to na úrovni B1 – středně pokročilý. Toto je minimální požadavek, ideálně s dalším jazykem a to v pořadí němčina, ruština, španělština apod. Odborné znalosti spojené s pracovní činností, která odpovídá oboru, který absolvent vystudoval, ideálně nabrané z praxe, nikoliv jen na teoretické bázi. Ovládání procesního a projektového řízení. Praxe ze zahraničí Psaní všemi 10 prsty Hard skills V rámci projektu UTB ve Zlíně, který byl zaměřen na uplatnitelnost studentů v oboru průmyslové inženýrství, byla provedena studie, která byla z části zaměřena na kompetenční model absolventa. Tato studie je obecně platná na veškerý typ studentů a dle Paretova pravidla se vztahuje na 80% všech studentů.

6 Kompetenční model absolventa - pokračování Soft skills a další požadavky podpora vedoucího/mentora, který by měl být vzorem a měl by umět nadchnout/zaujmout, prezentační dovednosti, týmová spolupráce aplikovatelná psychologie (motivace, stimulace), silné komunikativní a prezentační schopnosti, včetně dovednosti prezentaci sám připravit, obecně komunikativnost (také napříč firmou, nejen se zákazníkem), ochota učit se a růst, chuť pracovat, proaktivní přístup, nadšení, mít pozitivní přístup, morálka, důvěryhodnost, loajalita, pracovitost, motivace (vnitřní touha, nikoliv jen finanční motivace), otevřenost k změnám, pružnost, kreativita, odvaha a méně studu, pokora (v komunikaci, ve vystupování), zvídavost, samostatnost, iniciativa.

7 Co dělat pro to, aby si absolvent nalezl práci Bez adekvátní praxe sežene po ukončení studií práci v oboru který studovali méně než 20% studentů, viz školní statistiky, které má každá univerzita k dispozici. Praxe Univerzitní programy a projekty Oslovení větších společností, které nabízejí praxi Praxe skrze známé, příbuzné a kamarády Kde nalézt vhodnou praxi Web, LinkedIn a Facebook, kamarádi (www.jobs.cz, allas.ma, jobdnes.idnes.cz, jobs.justlanded.com, prace.cznetacadadvantage.com, prace.ryxoo.cz, kariera.zoznam.skwww.jobs.cz jobdnes.idnes.czjobs.justlanded.comwww.jobguru.cz prace.cznetacadadvantage.comwww.onlineprace.cz Kde nalézt vhodnou praxi Musíte vycházet z předchozích požadavků, které byly uvedeny na předchozích dvou slajdech, především z požadavků na tvrdé kompetence. Měkké kompetence a další požadavky rozvíjet při praxi a neustále si rozšiřovat znalosti a učit se novému.

8 Předpoklady k úspěšnému absolvování výběrového řízení Kvalitně zpracovaný životopis v českém a anglickém jazyce, případně i v dalších jazycích dle požadavků + dobře zpracovaný motivační dopis dle požadavků v inzerátu. Aktivita (minimálně 5 odeslaných životopisů za týden) Aktivita ve smyslu doptávání se na důvody případného zamítnutí, či nulové odpovědi, zjišťování chyb a jejich náprava Excelentní příprava na pracovní pohovor (příprava na behaviorální metodu rozhovoru, příprava na zkoušku z cizího jazyka, příprava na assassement centre, případně psychometrické testy)

9 Dotazy

10


Stáhnout ppt "Požadavky pracovního trhu ve vztahu k absolventům univerzit, aneb jak nalézt pracovní uplatnění."

Podobné prezentace


Reklamy Google