Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Delfín obecný.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Delfín obecný."— Transkript prezentace:

1 Delfín obecný

2

3 Popis Délka jeho těla činí 1,8–2,6 m, hmotnost asi 75–115 kg.
Je tedy menší než delfín skákavý. Jeho tělo je štíhlé, základní zbarvení hnědé až černé, na břiše bělavé, na bocích světlé skvrny a pruhy.

4 Způsob života Je to společenský živočich. Žije tedy v hejnech. Když spí, spí vždy jen jedna půlka mozku a ´tou druhou dává pozor, když je jedna půlka ,,unavená" vystřídá je. Delfín obecný plave rychlostí 35 km/h. Mají silnou ocasní ploutev, ta jim umožňuje dlouhé skoky nad hladinu i poskakování ve vzpřímeném postoji za pomoci jejích rychlých úderů o hladinu. Tento trik je často využíván v delfináriích. Pod vodou je schopen zůstat 3-4 minuty bez nadechnutí. Domlouvá se pomocí takzvané echolokace ve velmi vysoké frenkvenci pohybující se mezi 2-10 kHz tj. vydávání signálů odrážejících se ve vodě.

5 Potrava Jejich nejčastější rybí potrava jsou sledi a makrely, doplňují je hlavonožci. Loví společně, ryby shánějí k sobě a nahánějí je k hladině.

6 Mytologie Právě tento druh delfína se objevuje na starověkých malbách a mozaikách. Rovněž vystupuje v příbězích, předávaných z generace na generaci, ve kterých vozili malé děti na hřbetě jako koně a na poslední chvíli zachraňovali topící se lidi. To se donedávna považovalo za pohádky, dnes už ale víme, že měly reálný základ

7 Pár obrázků nakonec

8

9 Zdroj informací: Zdroj obrázků:


Stáhnout ppt "Delfín obecný."

Podobné prezentace


Reklamy Google