Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Matematika Lineární rovnice Rovnice je zápis rovnosti výrazů, ve kterém máme najít neznámé číslo tak, aby po jeho dosazení za proměnou do levé a pravé.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Matematika Lineární rovnice Rovnice je zápis rovnosti výrazů, ve kterém máme najít neznámé číslo tak, aby po jeho dosazení za proměnou do levé a pravé."— Transkript prezentace:

1 Matematika Lineární rovnice Rovnice je zápis rovnosti výrazů, ve kterém máme najít neznámé číslo tak, aby po jeho dosazení za proměnou do levé a pravé strany zápisu daná rovnost platila. Hledanému číslu říkáme neznámá. Označujeme ji libovolným písmenem, nejčastěji některým písmenem z konce abecedy. 2x + 4 = 28

2 Matematika Lineární rovnice Postup při řešení rovnic: 1. Roznásobením odstraníme závorky v rovnici (pokud v ní jsou). 2. Pomocí přičítání a odčítání k celé rovnici převedeme členy s neznámou na levou stranu a samotná čísla na pravou stranu. 3. Celou rovnici vydělíme číslem, které je u neznámé. 4. Provedeme zkoušku dosazením řešení zvlášť do levé i pravé strany rovnice.

3 Matematika Lineární rovnice 2x + 4 = 28/-4 2x = 28 - 4 2x = 24/:2 x = 24 : 2 x = 12 Zk:L = 2. 12 + 4 = 28 P = 28 L = P


Stáhnout ppt "Matematika Lineární rovnice Rovnice je zápis rovnosti výrazů, ve kterém máme najít neznámé číslo tak, aby po jeho dosazení za proměnou do levé a pravé."

Podobné prezentace


Reklamy Google