Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

JAROSLAV OUHRABKA Pitná voda pro Prahu. Obecně Pitná voda je voda zdravotně nezávadná ani při dlouhodobé konzumaci Všechno to zajišťuje akciová společnost.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "JAROSLAV OUHRABKA Pitná voda pro Prahu. Obecně Pitná voda je voda zdravotně nezávadná ani při dlouhodobé konzumaci Všechno to zajišťuje akciová společnost."— Transkript prezentace:

1 JAROSLAV OUHRABKA Pitná voda pro Prahu

2 Obecně Pitná voda je voda zdravotně nezávadná ani při dlouhodobé konzumaci Všechno to zajišťuje akciová společnost Pražské vodovody a kanalizace, a. s. V roce 2005 musela tato společnost pokrýt spotřebu Pražanů a ještě si mohla dovolit dodat vodu mimo Prahu V roce 2005 bylo vyrobeno celkem 132 264 000 m 3 vody. Z tohoto množství bylo předáno mimopražským odběratelům 14 211 934 m 3.

3 Info Praha je zásobována ze 75 % z úpravny vody Želivka a zbylých 25 % z úpravny vody Kárané. Pitná voda z Káraného má charakter podzemní vody, má vyšší tvrdost než voda ze Želivky a chuťově se jeví jako nejlepší. Tato voda jde hlavně do severní části Prahy. V úpravně vody Želivka se provádí v závěru úpravy vody ozonizace – dávkování ozonu do pitné vody. Tento stupeň úpravy zlepšuje také chuťové a vzhledové vlastnosti pitné vody. Úpravna vody Podolí slouží jako rezervní zdroj.

4 Želivka (Švihov)

5 Byla vybudována roku 1975 u soutoku řek Želivky a Sázavy Kvůli výstavbě byly zaplaveny 3 vesnice Rozloha činí 1602 ha Od roku 2004 funguje i jako malá elektrárna

6 Tabulka s čísly

7 Spotřeba vody Průměrná roční spotřeba pitné vody na obyvatele Prahy v roce 2013 (v kategorii domácnosti, bez ostatních odběratelů): 41 m 3 Příklad průměrné denní hodnoty spotřeby pitné vody na osobu při různých činnostech v pražských domácnostech. Průměrná denní spotřeba vody na osobu v roce 2013 byla v Praze 111 litrů (v ostatních regionech ČR je spotřeba vody na osobu a den nižší).

8

9 Graf podílu výroby vodáren v Praze

10 Mapa vodní distribuce Prahy

11 Teď můžete tleskat… Zdroje:  http://envis.praha-mesto.cz/ http://envis.praha-mesto.cz/  http://www.pvk.cz/ http://www.pvk.cz/  http://cs.wikipedia.org/wiki/Vodn%C3%AD_n%C3%A1dr%C5%BE_%C5%A0vihov http://cs.wikipedia.org/wiki/Vodn%C3%AD_n%C3%A1dr%C5%BE_%C5%A0vihov


Stáhnout ppt "JAROSLAV OUHRABKA Pitná voda pro Prahu. Obecně Pitná voda je voda zdravotně nezávadná ani při dlouhodobé konzumaci Všechno to zajišťuje akciová společnost."

Podobné prezentace


Reklamy Google